Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Real Nature Wilderness Taste Topper 100% Chicken pet food with wolf image and shredded chicken on kibble.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Snack Dog Topping Fillet 60 g Chicken
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€2.99
(€49.83/kg)
Variants available: 2
Exclusive
MOMENTS
Diamond Cat Snack Jelly Cups Chicken 6x22 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€22.65/kg)
Variants available: 2
Pouch labeled 'Filet bites Moments' and 'Hühnchen mit Kürbis' showing lounging tabby cat and chicken pumpkin bites, 50g.
Exclusive
MOMENTS
Snack Cat Fillet Bites Chicken & Pumpkin 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€59.80/kg)
Variants available: 2
Clear plastic bag of colorful pet food mix labeled "JR FARM Obst-Salat" with a cartoon rabbit and "mit vielen Vitaminen."
JR Farm
Fruit Salad 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
A clear bag of square oat treats for pets, with a colorful label featuring a cartoon rabbit and hamster, labeled "JR FARM Hafer-Ecken."
JR Farm
Oat-Edges 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€29.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Dog treats package featuring "Premiere. I ❤️ my dog" branding, with a smiling Labrador and "Meat Snack Sticks" label, 70g.
Exclusive
PREMIERE
Meat Sticks Chicken 70 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (62)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 3
Orange maple-leaf shaped pet toy with smiling face, black eyes and short brown stem
Exclusive
FIT+FUN
chew toy maple leaf
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
Orange pumpkin mug pet toy with green handle, white icing, brown chocolate swirl, marshmallow and smiling face.
Exclusive
FIT+FUN
Hot Chocolate Dog Toy
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
Dog treat packaging featuring a smiling dog, labeled "Premiere. I ❤️ my dog" with "Tasty Duo Snacks" and flavors: Chicken & Banana. 70g.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Banana Chicken breast with banana 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
Dog treat package labeled "Bonies Mini" with "Premiere. I ❤️ my dog" branding, featuring a Pomeranian and pollock ingredient details.
Exclusive
PREMIERE
Dog Snack Bonies Mini Pollack 125 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€23.92/kg)
Variants available: 3
MultiFit Cow Boys dog snacks package featuring a dog on the front, with text indicating "No added sugars" and "Beef." Contains 8 pieces.
Exclusive
MultiFit
cowboys sausage chains 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Can of Select Gold Adult Pure dog food with horse meat, featuring a black and white dog and text highlighting 70% horse protein and grain-free formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Adult Wet Dog Food Horse 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Variants available: 6
Carrot-flavored pet treats in a clear bag, labeled "MultiFit Nature Grain Free," featuring small animals like a rabbit, guinea pig, and hamster.
Exclusive
MultiFit
Grainfree Nature Drops Carrot 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€21.36/kg)
A package of "Filet Moments" cat treats with 30g of pure tuna fillet and a relaxed orange cat beside it.
Exclusive
MOMENTS
Fillet Treat Tuna 30 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€99.67/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Dog treat packaging labeled "Junior Snack Sticks," 70g, featuring a golden retriever puppy and "Premiere. I love my dog" branding.
Exclusive
PREMIERE
Junior Sticks Chicken & Beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
A pet treat package labeled "Premiere. Fish" featuring chicken breast with fish. The transparent section shows medium-sized fish treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Fish 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Select Gold Snacks kitten treats pouch, 4–12 months, grain‑free chicken with yoghurt, pink bag with kitten photo
Exclusive
SELECT GOLD
Snacks Kitten Chicken with Yoghurt 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
SALE
Purina Gourmet Revelations cat food packaging featuring a white cat, labeled "Mousse with Salmon," with a 57g portion shown.
GOURMET
Revelations Mousse Wet Cat Food 4 x 57 g Salmon
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€3.14
(€13.77/kg)
€3.35
Variants available: 2
SALE
Pack of Purina Gourmet Revelations cat food featuring mousse with tuna and cascading gravy, with a white cat's face on the front.
GOURMET
Revelations Mousse with Tuna 4 x 57 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€3.14
(€13.77/kg)
€3.35
SALE
Packaging of Purina Gourmet Revelations cat food, featuring fine cuts in gelée with salmon, showing a white cat and product details.
GOURMET
Revelations Salmon in Jelly 4x57g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€3.14
(€13.77/kg)
€3.35
SALE
Burgess Excel Nature Snacks Wildflower Forage, 75g pack featuring a heart-shaped mix of dried wildflowers, labeled as 100% natural and high in fiber.
Burgess
Excel Wildflower Forage 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€3.19
(€42.53/kg)
€3.99
SALE
Burgess Excel Nature Snacks packaging with a heart-shaped window showing dried leaves, labeled "100% natural" and "high in fibre."
Burgess
Excel Luscious Leaves 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€3.19
(€53.17/kg)
€3.99
SALE
Red Edgard Cooper dog food can — Grain-Free Chicken & ASC Salmon 400g, "For Adult Dogs", illustrated dog faces
Edgard & Cooper
Senior Wet Dog Food Tin Chicken & Salmon 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€3.19
(€7.98/kg)
€3.99
Canned dog food labeled "Real Nature Adult" featuring venison and chicken with turkey, whole grain noodles, and flaxseed.
Exclusive
REAL NATURE
Adult Deer & Chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Variants available: 8
Canned cat food "Real Nature Original" for kittens, featuring turkey and chicken illustrations, with text "Huhn mit Pute, und Lachsöl."
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food Cat, Kitten Chicken with Turkey and Salmon Oil 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Variants available: 2
SALE
Select Gold Senior Sensitive dog food can with a golden retriever image, horse with sweet potatoes flavor.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Horse with Sweet Potato Wet Dog Food 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€3.43
(€4.29/kg)
€3.65
Pedigree Dentastix Daily Oral Care dog treats for 10-25kg dogs, pack of 5, 128g, recommended by vets.
Pedigree
Dentastix Daily Medium Dog 5-P
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€26.85/kg)
Edgard Cooper Puppy Bites packaging featuring a playful brown puppy and a gray bunny, with the text "PUPPY BITES" and "small in size."
Edgard & Cooper
Bites Puppy Duck & Chicken 50 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€3.49
(€69.80/kg)