Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Edgard Cooper Puppy Bites packaging featuring a playful brown puppy and a gray bunny, with the text "PUPPY BITES" and "small in size."
Edgard & Cooper
Bites Puppy Duck & Chicken 50 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€3.49
(€69.80/kg)
Light green textured rubber ball with a hole on top, featuring the logo "AniOne wild variety."
Exclusive
AniOne
Snack Ball 6 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
Variants available: 3
A can of PREMIERE dog food topping powder featuring a smiling dog on the label. The product is beef liver with pumpkin, 100g.
Exclusive
PREMIERE
Topping Powder beef liver with pumpkin 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
Container of Premiere dog topping powder, featuring a smiling dog and labeled "Cheese" in multiple languages, 80g.
Exclusive
PREMIERE
Topping Powder Cheese 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€43.63/kg)
Green packaging with "Edgard Cooper" logo, "Top Dog Bites" text, and illustrations of a brown and gray dog. 50g, lamb and turkey flavor.
Edgard & Cooper
Bites Turkey & Lamb 50 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (5)
€3.49
(€69.80/kg)
Variants available: 5
Green packaging featuring Edgard Cooper's "Top Dog Bites" with images of a brown dog and a gray dog, highlighting lamb and turkey flavor.
Edgard & Cooper
Big Bites Turkey & Lamb 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€69.80/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful pet toys shaped like a pineapple and two red balls, featuring a green feather on top of the pineapple.
Exclusive
FIT+FUN
cherry and pear set
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€3.49
ROYAL CANIN
Dog Training Treats 100g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (79)
€3.49
(€31.73/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Pink rubber pig dog toy with open mouth, black eye and darker pink stripe markings
Exclusive
FIT+FUN
Dog Toy Latex Pig L
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€3.49
Can of Premiere 'I ♥ my dog' adult dog food labeled BEST MEAT — Beef with Chicken & Rice; yellow lab photo.
Exclusive
PREMIERE
Best Meat wet food for adult dogs Beef with chicken & rice 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
A cat food package featuring a Bengal cat, labeled "Premiere Meat Menu," highlighting "51% Pheasant" and "Grain Free Adult."
Exclusive
PREMIERE
Grain-free pheasant 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (102)
€3.49
(€11.63/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food packaging featuring a Bengal cat, labeled "Premiere Meat Menu," with 51% poultry content, and claims for dental care and hygiene.
Exclusive
PREMIERE
Dental Poultry 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (78)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 2
A bag of Versele-Laga Complete Crock pet food for small animals, showcasing rabbits, carrots, and key benefits like "No Added Sugar."
Versele-Laga
Crock Complete Carrot 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€69.80/kg)
FIT+FUN KAUSTICKS chew sticks pack (4 pieces) with golden retriever photo and visible text 'Chew Sticks'
Exclusive
FIT+FUN
dog chew sticks 4 pcs 130 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€26.85/kg)
Dog chew bone with a label reading "FIT+FUN KAUKNOCHEN," featuring a golden retriever image and multilingual text about the product.
Exclusive
FIT+FUN
chewing bone, pressed
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (120)
€3.49
(€19.94/kg)
Vitakraft Loftys crunchy cushions with Timothy hay for rodents, no sugar or artificial colorings added, made in Germany.
Vitakraft
Loftys 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
Versele-Laga Complete Crock herb snack for small pets with vitamin plus and omega 3, no added sugar, resealable pack.
Versele-Laga
Crock Complete Herbs 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€69.80/kg)
Can of dog food labeled "Premiere. Best Meat." featuring a yellow lab, with text in German and French stating "Poultry with Potatoes & Rice Light."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Light Poultry & Rice 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)
Can of "Premiere" dog food for juniors, labeled "Beef with Chicken & Rice," featuring puppies and ingredient images.
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Junior Chicken & Beef 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)
Versele-Laga Complete Crock apple pet snack pack showing rabbit, guinea pig and hamster; text 'No added sugar' 'Vitamin C'
Versele-Laga
Crock Complete Apple 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€69.80/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food packaging shows a fluffy brown cat with green eyes, labeled "Premiere Meat Menu" with 52% poultry and salmon for adult cats.
Exclusive
PREMIERE
Adult 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (38)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 2
Canned pet food labeled "Premiere Meati" featuring duck hearts, with a knife and the text "for meat lovers" on the label.
Exclusive
PREMIERE
Meati wet food for dogs, adult duck hearts 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)
Variants available: 6
Purina Bonio dog biscuit box, red/yellow with bone logo, text "Flavoured with Chicken" and "Baked in Britain", dog photo
BONI
o Biscuits Chicken Dog Treat 650g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.59
(€5.52/kg)
Lily's Kitchen dog food packaging for "The Best Ever Beef Mini Burgers," featuring a dog, butterflies, and natural ingredients.
Lily's Kitchen
Mini Burgers Beef 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.59
(€51.29/kg)
Box of Purina Bonio dog treats, featuring a cartoon bone logo and the text "the original," with a close-up of a dog's face.
BONI
O Original Dog Biscuits 650 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.59
(€5.52/kg)
SALE
Select Gold Junior Sensitive dog food can, horse with sweet potatoes flavor, 800g, grain-free formula.
Exclusive
SELECT GOLD
wet dog food Sensitive Junior Horse with sweet potato 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€3.65
(€4.56/kg)
€4.29
Variants available: 2