Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Clear bag of dried Mediterranean herbs for small pets, label reads 'Real Nature' and 'Mediterrane Kräuter'
Exclusive
REAL NATURE
Herbs 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€44.90/kg)
Clear bag of Real Nature dried wild herbs with orange flowers, labeled Bunte Landkräuter for rodents.
Exclusive
REAL NATURE
Assorted Wild Herbs 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€44.90/kg)
A clear plastic bag containing natural chewing sticks for small animals, labeled "Real Nature Nager Knabberhölzer," with images of rodents.
Exclusive
REAL NATURE
Wooden sticks 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€59.87/kg)
Pedigree Biscrok Multi Mix dog treats box with a small dog, biscuits, and text highlighting natural ingredients and 500g weight.
Pedigree
Multi Biscrok Original 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€8.98/kg)
SALE
Blue interactive pet toy with holes for treats, featuring a purple cap and a small piece of pet treat beside it.
Exclusive
AniOne
Intelligence Toy Snack Roll
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
You save 20%
€4.79
€5.99
SALE
Blue fish-shaped pet feeding mat with textured surface and raised edges.
Exclusive
AniOne
Lick Mat Fish
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (2)
You save 20%
€4.79
€5.99
SALE
Purple star-shaped slow feeder pet bowl with textured sections including stars, fish bones, waves, and circles.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Lick Mat Star
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
You save 20%
€4.79
€5.99
SALE
Yellow pineapple-shaped silicone pet chew toy with textured surface and raised patterns.
Exclusive
AniOne
Lick Mat Pineapple
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€4.79
€5.99
SALE
Wilderness Junior pet food packaging featuring two wolf pups, highlighting "Best Turkey" with 70% turkey, 30% plants, and 0% grains.
SALE
Wilderness Best Beef dog food roll featuring a wolf in a forest background, labeled with 70% beef, 30% plant ingredients, and 0% grains.
Canned pet food "Real Nature Original Junior" with cow and chicken illustrations, listing ingredients: Veal & Chicken with Duck, Potatoes & Hemp Oil.
Exclusive
REAL NATURE
Junior Veal & Chicken 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
(€6.24/kg)
Can of Real Nature Original dog food for adults, featuring beef and wild boar with rice and wheat germ oil, illustrated with a cow and wild boar.
Exclusive
REAL NATURE
Wet Food Dog Adult Beef & Wild Boar 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
(€6.24/kg)
Variants available: 4
Gray plush toy mouse with black eyes and nose, featuring rounded ears and a long tail, ideal for pet playtime.
Aumüller
fillable mouse
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (20)
€4.99
A dog food bag featuring a happy dog on the front, labeled "MultiFit mellos MINI ADULT" with text indicating it contains beef and carrots.
Exclusive
MultiFit
Mellos Dry Food Dog Adult, Mini Beef & Carrots 1 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (47)
€4.99
(€4.99/kg)
Dog dental coconut sticks package featuring a smiling dog, with text highlighting "Vegetarian," "Dental Coconut Sticks," and "Swiss Made."
Bogadent
® DENTAL COCONUT STICKS Dog 50g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (7)
€4.99
(€99.80/kg)
Cat food package with a black and white cat, labeled "SELECT GOLD ADULT Classic Fit," featuring chicken and rice formula in German and English.
Exclusive
SELECT GOLD
Classic Fit Adult Dry Cat Food Chicken 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (20)
€4.99
(€16.63/kg)
Select Gold Kitten Pure cat food packaging featuring a white kitten with blue eyes, labeled "Rind" (beef) and highlighting 26% fresh meat.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Kitten Beef 300 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (13)
€4.99
(€16.63/kg)
Variants available: 2
Select Gold cat food package featuring a gray tabby cat. Text includes "ADULT Indoor" and "Geflügel mit Reis" (Poultry with Rice).
Exclusive
SELECT GOLD
Indoor Adult Dry Cat Food Poultry & Rice 300 g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (13)
€4.99
(€16.63/kg)
Select Gold Adult Pure cat food packaging with a Siamese cat, highlighting "Rind" (beef) and "26% frisches Fleisch" (26% fresh meat).
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Adult Beef 300 g
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (18)
€4.99
(€16.63/kg)
Variants available: 2
Select Gold Kitten Classic Fit cat food packaging featuring a black and white kitten, with text highlighting poultry and rice ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Kitten Poultry & Rice 300 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (20)
€4.99
(€16.63/kg)
Variants available: 2
A bag of Select Gold Adult Light cat food with a gray and white cat, designed for cats prone to overweight.
Exclusive
SELECT GOLD
dry cat food Light Adult Poultry & Rice 300 g
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (20)
€4.99
(€16.63/kg)
A packaging for dog treats labeled "Cheese Snack Pops" featuring a smiling dog, with images of cheese snacks inside a cheese-shaped cutout.
Exclusive
PREMIERE
Cheese Snack Pops 40g
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (4)
€4.99
(€124.75/kg)
Select Gold Adult Outdoor cat food packaging featuring a calico cat. Text highlights "Geflügel mit Reis" (poultry with rice) and nutritional benefits.
Exclusive
SELECT GOLD
Outdoor Adult Poultry and Rice Dry Cat Food 300 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (47)
€4.99
(€16.63/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Light blue pet waste bag dispenser with a black strap, designed for easy carrying and convenience during walks.
Exclusive
FIT+FUN
snack dummy
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (5)
€4.99
Black dog training whistle with a braided cord, featuring two openings for sound emission.
Exclusive
AniOne
double tone whistle black S
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (1)
€4.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow pet toy bag with a black handle, featuring a zippered closure and a textured fabric design.
Exclusive
FIT+FUN
snack dummy
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (5)
€4.99
Black pet training clicker with a round button and a coiled wrist strap, designed for dog training and behavior reinforcement.
Exclusive
AniOne
Clicker + Whistle 2in1
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (4)
€4.99
Green plush snake toy with black markings and a red tongue, designed for pets to play with.
Exclusive
AniOne
dog toy small snake S
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (6)
€4.99
A durable dog toy featuring a thick, braided rope with two large knots, colored in blue, gray, and white.
Exclusive
AniOne
toy for chewing and tugging M-L
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€4.99
A bag of Hill's Healthy Weight dog treats with a beagle licking its lips and text: "Crunchy & Delicious! Supports Healthy Weight."
Hill´s
Healthy Weight Dog Treats 200g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (11)
€4.99
(€24.95/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Folded fleece blanket featuring a white background with black and tan leopard spots and paw prints.
Exclusive
FIT+FUN
fleece blanket Leo Paws M
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (9)
€4.99
Variants available: 2
A soft pet blanket featuring a light blue background with colorful hearts, rainbows, and clouds patterns, ideal for pets.
Exclusive
AniOne
replacement cushion cover Pepe and Kitty pet bed XS
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
Variants available: 2
Green plush one-eyed monster pet toy with pink horns and a white tooth.
Exclusive
AniOne
Toy Chew and Tug Monster S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€4.99
Bag of FIT+FUN Sensitive dog food (mit Lamm), 3 kg, showing two dogs and a small kibble window
Exclusive
FIT+FUN
Dry Dog Food Adult Sensitive with Lamb 3 kg
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (1)
€4.99
(€1.66/kg)
Variants available: 2
A plush sunflower toy with bright yellow petals, a brown center, and a green stem, ideal for pets to play with.
Exclusive
AniOne
toy with sound
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€4.99
Exclusive
AniOne
melamine bowl 350 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
Variants available: 3
Plush lion head pet toy with yellow face, black eyes and nose, white snout, and fluffy brown mane.
Exclusive
AniOne
Toy Lion
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
Plush zebra dog toy with black and white stripes, fluffy black mane, and rope legs.
Exclusive
AniOne
Toy Zebra
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
Plush giraffe dog toy with a smiling face, fuzzy mane, yellow body, and rope legs with paw print detail.
Exclusive
AniOne
Toy Giraffe
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
Collapsible teal silicone travel pet bowl with black rim and attached metal carabiner
Exclusive
Dogs Creek
Travel Bowl Trail 500 ml
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€4.99
Variants available: 3
Ceramic pet food bowl with a beige gingham pattern and a subtle paw print design on the inside.
Exclusive
AniOne
Ceramic Bowl Paw
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (29)
€4.99