Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
SALE
Cat teaser wand toy with long white pole and blue handle, dangling blue and white feathers with a small bell.
Selective Naturals Woodland Loops snacks for guinea pigs with dandelion & rosehip, also for rabbits, chinchillas & degus, 2.8oz/80g.
Science Selective
Woodland Loops 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.79
(€47.38/kg)
Selective Naturals Country Loops snacks for rabbits with carrot and timothy hay, also for guinea pigs, chinchillas, and degus.
Science Selective
Country Loops 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.79
(€47.38/kg)
Selective Naturals Berry Loops snacks for guinea pigs with Timothy hay and cranberry, also for rabbits and chinchillas, 2.8oz.
Science Selective
Berry Loops 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.79
(€47.38/kg)
Schesir Stix cat creamy snacks with salmon, grain free, 6 single individual portions, for adult cats.
Schesir
Stix Creamy Snack Salmon 6x15g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.79
(€42.11/kg)
Schesir STIX cat creamy snacks chicken flavor, grain free, 6 individual portions, adult cat, purple and orange packaging.
Schesir
Stix Creamy Snack Chicken 6x15g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.79
(€42.11/kg)
Schesir STIX cat creamy snacks tuna flavor, grain-free, 6 single portions, for adult cats, 90g pack.
Schesir
Stix Creamy Snack Tuna 6x15g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.79
(€42.11/kg)
Schesir STIX cat creamy snacks with duck, grain free, adult cat, 6 single individual portions, 90g total.
Schesir
Stix Duck, Creamy Snack, 6x15g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.79
(€42.11/kg)
Tiny Friends Farm Harry Hamster Tasty Mix pet food bag with hamster images and 700g weight.
Tiny Friends Farm
Harry Hamster 700g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€5.70/kg)
MultiFit Blütenheu hay with blossoms for small pets, 100% natural, in clear plastic bag with images of rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Flower Hay 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
deal
Canned dog food labeled "Real Nature Original Senior," featuring illustrations of a chicken and a duck, with text "Huhn & Ente mit Gerste & Hanföl."
Exclusive
REAL NATURE
Senior Chicken & Duck 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€4.99/kg)
Packaging for "Premiere I ❤️ my dog" mini snacks, featuring heart-shaped treats, labeled as chicken flavor, 100g.
Exclusive
PREMIERE
training snacks Mini 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€39.90/kg)
A pink MultiFit Green Loops snack package for small pets, featuring a rabbit, guinea pig, and hamster, with "Extra Vitamin C" and green peas.
Exclusive
MultiFit
Green Loops 500 g
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (11)
€3.99
(€7.98/kg)
SALE
Black and white cat on a pet food bag labeled "SELECT GOLD Senior Classic Fit," suitable for cats over 9 years, featuring chicken and rice.
Exclusive
SELECT GOLD
Classic Fit Senior 9+ Dry Cat Food 300 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (10)
You save 20%
€3.99
(€13.30/kg)
€4.99
Variants available: 2
Premiere Deluxe dog treats in a resealable bag, featuring cubes of deer meat, labeled "Belohnung" (treat/recompense) and "medium."
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Meat Cubes 80 g Game
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (10)
€3.99
(€49.88/kg)
Variants available: 2
A lavender cat-shaped pet bowl with a raised edge and a cute face design featuring whiskers and a nose.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Cat Bowl lila
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (13)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
Light blue pet food bowl with heart-shaped cutouts on the sides, designed for dogs or cats.
Exclusive
FIT+FUN
Plastic Bowl Heart 700 ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (4)
€3.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Light green pet food bowl with heart-shaped cutouts on the sides, designed for easy handling.
Exclusive
FIT+FUN
Plastic Bowl Heart 700 ml
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€3.99
Variants available: 2
Gray plush rhinoceros toy with soft fur, black eyes, and textured ears, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
Rhinoceros Toy
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (9)
€3.99
A plush pink sloth toy clings to a natural rope with colorful feathers, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
toy sloth on a rope
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€3.99
Plush sloth toy clinging to a stick with a green leaf, featuring large blue eyes and a friendly smile.
Exclusive
AniOne
toy sloth with matatabi stick
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (3)
€3.99
deal
Natural cat scratching pad made of shredded wood fibers, resembling a flower, with a jute base for stability.
Exclusive
AniOne
Corn Leaf Snuffle Mat
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (4)
€3.99
Gray plush mouse toy with purple ears and a pink rope tail, designed for pet play.
Exclusive
AniOne
Toy Mouse
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€3.99
A bag of MultiFit cat food featuring a cute orange kitten on the front, labeled "CARE JUNIOR" with "Huhn" (chicken) and a bowl of kibble.
Exclusive
MultiFit
MultiFt Care Dry Cat Food, Junior, Chicken 750 g
Rating: 2.0 out of 5 stars
2.0 (1)
€3.99
(€5.32/kg)
Variants available: 2
MultiFit Care Sensitive cat food packaging, featuring a cat image, with a bowl of kibble and text highlighting turkey as the main ingredient.
Exclusive
MultiFit
Care Dry Food Cat, Adult, Sensitive, Turkey 750 g
Rating: 2.0 out of 5 stars
2.0 (5)
€3.99
(€5.32/kg)
Variants available: 2
Gray cat on a yellow bag of MultiFit cat food labeled "CARE URINARY," featuring a bowl of kibble and text about urinary health support.
Exclusive
MultiFit
Care dry cat food, Adult, Urinary, Chicken 750 g
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (3)
€3.99
(€5.32/kg)
Variants available: 2
MultiFit cat food bag featuring an orange tabby, "ADULT 1+ With Chicken" label and "1kg" weight
Exclusive
MultiFit
Dry Cat Food, Adult Chicken 1 kg
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (6)
€3.99
(€3.99/kg)
Variants available: 2
MultiFit kitten food bag showing a kitten, label "KITTEN <1", "with chicken", and 1kg.
Exclusive
MultiFit
Dry Food Cat, Junior, Chicken 1 kg
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (9)
€3.99
(€3.99/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
White ceramic pet bowl with a green rim, featuring the text "fressnapf maxi zoo" and a playful dog graphic.
Exclusive
FIT+FUN
Ceramic Bowl 700 ml
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€3.99