Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Cat food can featuring a Bengal cat on the label, with text "Premiere Meat Menu" and "Beef with Chicken & Veal," grain-free formula.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Adult Beef with veal & chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 4
A playful orange cat on round MultiFit Dentalys packaging, featuring a tooth icon and text in English and French.
Exclusive
MultiFit
Dentalys 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
Blue inflatable shark pet toy with yellow fabric straps and smiling face, shown with a blue hand pump
Exclusive
AniOne
dog toy fish
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.00
Lily's Kitchen Organic Chicken Supper for dogs, featuring a design with flowers and a dog illustration, labeled "Naturally Complete."
Lily's Kitchen
Organic Supper Wet Adult Dog food Chicken 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€13.93/kg)
Variants available: 2
SALE
Select Gold Senior Pure dog food can with horse flavor, 60% horse protein, grain-free, for dogs 8+ years, featuring a black and white dog image.
Exclusive
SELECT GOLD
Wet Food Dog Pure Senior Horse 200g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 29%
€2.12
(€5.30/kg)
€2.99
SALE
Select Gold Senior Sensitive dog food can for dogs over 8 years, horse with sweet potatoes, grain-free formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Wet Dog Food Horse with sweet potato 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€2.15
(€5.37/kg)
€2.29
Variants available: 2
Canned pet food labeled "Real Nature Original" for adults, featuring beef and wild boar with rice and wheat germ oil.
Exclusive
REAL NATURE
Adult Beef & Wild Boar 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€10.95/kg)
Variants available: 4
Canned pet food labeled "Real Nature Original," featuring veal and chicken with duck, potatoes, and hemp oil.
Exclusive
REAL NATURE
Wet Dog Food, Junior, Poultry & Veal 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€10.95/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Mini Adult dog food can, featuring a brown loaf texture, with a small dog image and text indicating "Size S" for dogs up to 10 kg.
ROYAL CANIN
Mini Adult Mousse 195 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€11.23/kg)
Whiskas Temptations cat treats with salmon flavor, featuring a gray cat's face and images of crunchy treats on a purple bag.
Whiskas
Temptations Salmon 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€36.50/kg)
Whiskas Temptations cat treats packaging featuring a gray cat, with text highlighting "with Chicken & Cheese," "<2 KCAL," and "60 g."
Whiskas
Temptations Chicken&Cheese 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€36.50/kg)
SALE
Yellow rubber starfish pet chew toy with textured spikes and ridged arms
Exclusive
FIT+FUN
Starfish Dog Toy, TPR, 16 x 15 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 25%
€2.24
€2.99
SALE
White pet bowl with three pastel flowers (pink, purple, blue) with yellow centers printed inside
Exclusive
FIT+FUN
Ceramic Pet Bowl Flowers
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
You save 25%
€2.24
€2.99
SALE
Pale blue round pet bowl featuring a smiling yellow daisy design inside
Exclusive
FIT+FUN
Ceramic Bowl
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 25%
€2.24
€2.99
Canned dog food labeled "Premiere Meati Sensitive" featuring pure lamb as the main ingredient, with visible chunks of meat and a dog illustration.
Exclusive
PREMIERE
Meati Sensitive Lamb Pure 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Variants available: 5
Canned dog food labeled "Premiere Meati Sensitive" featuring chicken and potato, with images of raw chicken and potatoes.
Exclusive
PREMIERE
Meati Sensitive Chicken & Potato 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Variants available: 4
Pouch of dog food featuring duck hearts, with a knife labeled "for meat lovers" and text in multiple languages including German and French.
Exclusive
PREMIERE
Meati Wet Dog Food Adult duck hearts 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€4.58/kg)
Variants available: 4
Purina Felix 'Joyables' cat treat packaging with a playful cat, highlighting "With Salmon," "Low in Calories," and "No Added Sugar."
Felix
Joyables Salmon 4x10g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€57.25/kg)
Packaging for Purina Felix 'Joyables' liquid treats featuring a playful black and white cat licking its lips, with text stating "With Chicken."
Felix
Joyables Chicken 4x10g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€57.25/kg)
deal
MultiFit Soft Snack chicken dog treats bag with smiling Jack Russell, text 'SNACKS', 'SOFT SNACK', 'HUHN/CHICKEN', 70g
Exclusive
MultiFit
Cat Soft Snack Chicken 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.39
(€34.14/kg)
SALE
Green packaging of Burgess Excel Nature Snacks featuring "Herby Hearts" with mixed herbs and apple, suitable for rabbits and guinea pigs.
Burgess
Excel Herby Hearts 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.39
(€39.83/kg)
€2.99
SALE
Burgess Excel Nature Snacks Fruity Feasts packaging with green heart-shaped banana and blueberry treats for rabbits and guinea pigs.
Burgess
Excel Fruity Feasts 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.39
(€39.83/kg)
€2.99
SALE
MultiFit Soft Snack for dogs, 70g package, featuring a playful dog and brown bone-shaped treats. Text highlights "with lamb" and "soft & juicy."
Exclusive
MultiFit
Soft Snack 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.39
(€34.14/kg)
€2.99
A Bengal cat rests next to a "Premiere I Love My Cat" Creamy Crunch treats package, showcasing chicken and fig flavor.
Exclusive
PREMIERE
Creamy Crunch fig 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€41.50/kg)
A playful tabby cat reaches for a creamy pudding treat labeled "My Pudding" with blueberries, featuring low lactose content.
Exclusive
PREMIERE
My Pudding Blueberry 6x15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€27.67/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful pet balls in blue, green, yellow, and red, made of soft felt material, ideal for dog playtime.
Exclusive
FIT+FUN
Tennis Balls
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€2.49