Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Royal Canin Puppy food packaging featuring chunks in gravy, suitable for puppies aged 2-15 months, with a soft texture for baby teeth.
ROYAL CANIN
Maxi Puppy 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
(€12.79/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow textured rubber dog toy ball with blue basketball-style grooves and pebble surface
Exclusive
FIT+FUN
Latex Sports Balls XS
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (2)
€1.79
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow rubber duck with yellow beak, black eye, blue paint splash on head and red and blue polka dots.
Exclusive
FIT+FUN
Dog Toy Latex Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
SALE
Duck with rice & vegetables pet food, 65% duck, 22% vegetables & rice, omega oils, 0% nasties, new improved recipe.
Naturo
Adult Wet Duck & Rice 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.83
(€4.58/kg)
€2.29
SALE
Lamb with rice & vegetables pet food, 65% lamb, 22% vegetables & rice, omega oils, 0% nasties, healthy digestion & immune system.
Naturo
Adult Wet Lamb & Rice 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.83
(€4.58/kg)
€2.29
SALE
Chicken & Lamb pet food with rice and vegetables, 65% meat, 22% veggies & rice, omega oils, 0% nasties, new improved recipe.
Naturo
Adult Wet Chick, Lamb & Rice 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.83
(€4.58/kg)
€2.29
SALE
Salmon with potato and vegetables pet food label showing 65% salmon, 20% vegetables, grain free, omega oils, and health benefits.
Naturo
Grain Free Salmon 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 16%
€1.83
(€4.58/kg)
€2.20
SALE
Chicken with rice & vegetables pet food label showing 55% chicken, 28% vegetables & rice, omega oils, 40% less fat, and health benefits.
Naturo
Chicken Light Wet 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.83
(€4.58/kg)
€2.29
SALE
Senior pet food label with 65% meat, 22% vegetables & rice, omega oils, glucosamine, and benefits for digestion, immunity, and skin.
Naturo
Senior Wet Turkey & Rice 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.83
(€4.58/kg)
€2.29
SALE
Royal Canin Mini Ageing dog food can, featuring a green and white design, labeled for small dogs up to 10 kg.
ROYAL CANIN
Mini Ageing Mousse 195 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.83
(€9.38/kg)
€2.29
SALE
Cat food packaging shows a close-up of a cat's face, labeled "PREMIERE. I love my cat," with details about liver sausage and cranberries.
Exclusive
PREMIERE
My Cream Liver Sausage & Cranberries 6x15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 25%
€1.86
(€20.67/kg)
€2.49
Variants available: 2
SALE
Orange rubber pet toy shaped like a sleeping lion's face with cream muzzle, black nose and whisker details.
Exclusive
FIT+FUN
Dog Chew Toy Latex
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 25%
€1.86
€2.49
Schesir cat food can, tuna with whitebaits fillet in jelly, 85g, with added vitamins, complete nutrition.
Schesir
Tuna with Whitebaits 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Schesir adult cat food pouch, tuna with shrimps fillets in jelly, 85g, 100% natural fillets, added vitamins.
Schesir
Tuna with Shrimps 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Schesir adult cat food pouch with 100% natural tuna fillets, added vitamins, 85g in jelly, blue and white packaging.
Schesir
Tuna 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Schesir adult cat food pouch, tuna with salmon fillets in jelly, 85g, 100% natural fillets, added vitamins.
Schesir
Tuna with Salmon 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Cat food can featuring a playful orange cat, labeled "Moments to enjoy," with a pink circle stating "Thunfisch & Rind" (Tuna & Beef).
Exclusive
MOMENTS
Adult Tuna & Beef 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€13.50/kg)
Variants available: 11
Schesir After Dark complete grain-free cat food can, chicken with quail egg, 80g.
Schesir
After Dark Chicken & Egg 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€23.63/kg)
Royal Canin Sensory Feel cat food pouch, 85g, featuring a gray cat with closed eyes, showcasing morsels in gravy.
ROYAL CANIN
Sensory Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Kitten food pouch, 85g x 12, featuring chunks in jelly, suitable for kittens up to 12 months, with a soft texture for milk teeth.
ROYAL CANIN
Kitten Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Sterilised cat food bag with a running cat illustration, "Health Nutrition," "Weight Maintenance" labels, and a kibble dish.
ROYAL CANIN
Sterilised Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin pink pouch 85g kitten wet food KITTEN up to 12 months, bowl of chunks in gravy, kitten image, no preservatives
ROYAL CANIN
Kitten Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Sterilised cat food packaging, featuring a running cat illustration, with text highlighting "Health Nutrition" and "Weight maintenance."
ROYAL CANIN
Sterilised Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Adult Maine Coon cat food packaging shows a Maine Coon cat and highlights nutrition, texture, and joint health.
ROYAL CANIN
Maine Coon Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)