Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Can of MultiFit adult dog paté, 400g, pink label with happy black-and-white dog, "ADULT 1+" and "PATÉ" text
Exclusive
MultiFit
wet dog food pâté 5 delicious flavours 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€2.47/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
A small, cream-colored cushion featuring a simple, black cat face design with pointed ears and whiskers.
Exclusive
FIT+FUN
Catnip cuddle cushion
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (58)
€0.99
Cat food packaging featuring a Bengal cat, with text stating "Premiere Meat Menu," "Beef with Chicken," and "100% Fresh Meat."
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Adult Beef & Chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
SALE
Select Gold Senior Hair & Skin cat food pouch for cats 9+ years, chicken pâté, grain-free, no sugar or soy, with a cat image.
Exclusive
SELECT GOLD
Hair & Skin Senior Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.03
(€12.12/kg)
€1.29
SALE
Royal Canin mini ageing dog food pouch, 85g, featuring chunks in gravy, suitable for dogs over 8 years old, weight maintenance.
ROYAL CANIN
Ageing 12+ Mini in Gravy Wet Dog Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.03
(€12.12/kg)
€1.29
SALE
Select Gold Senior Indoor cat food pouch with a gray tabby cat, chicken pâté, grain-free, no added sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Indoor Senior +7 Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.03
(€12.12/kg)
€1.29
SALE
Select Gold Senior Classic Fit cat food pouch for cats 12+ years, chicken with salmon pâté, grain-free, no added sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Senior +12 Chicken with Salmon Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 13%
€1.03
(€12.12/kg)
€1.19
SALE
Select Gold Senior Acceptance cat food pouch for cats 7+ years, chicken with liver & salmon pâté, grain-free, no added sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Acceptance Senior +7 Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 13%
€1.03
(€12.12/kg)
€1.19
Pouch of cat food labeled "Moments to enjoy," featuring tuna with sardines, a fork with a piece of fish, and an orange cat.
Exclusive
MOMENTS
Adult Tuna with sardines 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.09
(€15.57/kg)
Variants available: 5
SALE
Lily's Kitchen Smooth Paté chicken cat food for mature cats 7+ years, natural ingredients, no added sugar.
Lily's Kitchen
Adult +7 Cat Wet Food Smooth Paté Chicken 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.19
(€14.00/kg)
€1.49
SALE
Select Gold Senior Sensitive wet pet food container with beige and yellow packaging and visible text.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Wet Dog Food Chicken & Rice 125 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.19
(€9.52/kg)
€1.49
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Sensitive dog food with beef and potato, grain-free, no added sugar or soy, ideal for food intolerances.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult Wet Dog Food Beef with potato 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€12.90/kg)
Variants available: 4
Cat food can featuring a tabby cat on the label, labeled "Premiere. I love my cat," with "Bonito-Thunfisch" and "Fine Filets" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Fine Fillets Natural Bonito Tuna 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€16.13/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Senior Sensitive Digestion cat food pouch with turkey and rice, wheat-free, no added sugar or soy, for cats 7+ years.
Exclusive
SELECT GOLD
Digestion Senior 7+ Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
A pet food container with a smiling light brown dog. The label says "PREMIERE. I love my dog" and features beef and liver food.
Exclusive
PREMIERE
Petit Pâté Beef & Liver 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€8.60/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Kitten Classic Fit chicken pâté cat food pouch for kittens under 1 year, no added sugar or soy, with a black and white kitten image.
Exclusive
SELECT GOLD
Classic Fit Kitten Wet Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Junior Sensitive dog food for puppies under 1 year, lamb with salmon & potato, grain-free, no added sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Wet Dog Food 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€12.90/kg)
Cat food can with a black cat image, labeled "Moments Diamond," featuring "Soufflé mit Huhn" and "with chicken," 85g.
Exclusive
MOMENTS
Diamond Soufflé Chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Acceptance cat food pouch with an orange tabby cat, chicken with liver & salmon pâté, grain-free, no sugar or soy.
Royal Canin Puppy Mini wet food pouch, 85g, for puppies 2-10 months, featuring chunks in gravy and a soft texture for baby teeth.
ROYAL CANIN
Mini Puppy 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
Dog food packaging shows a cute brown and white puppy, labeled "PREMIERE," "JUNIOR," and "PETIT PÂTÉ," emphasizing "rich in Chicken & Beef."
Exclusive
PREMIERE
Petit Pâté Junior Poultry & Beef 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€8.60/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Hair & Skin cat food pouch with an orange tabby cat, chicken pâté flavor, grain-free, no sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Hair & Skin Adult Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Light cat food pouch for cats over 1 year, chicken pâté, grain-free, no added sugar or soy, with a black and white cat image.
Exclusive
SELECT GOLD
Light Adult Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
SALE
Three colorful plush guitar-shaped cat toys with floral patterns and ribbon tails (orange, white, purple)
SALE
Real Nature Original senior dog food in a gold-trimmed container, featuring chicken and duck illustrations and multilingual text.
Exclusive
REAL NATURE
Senior Chicken & Duck 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.35
(€13.50/kg)
€1.69
SALE
Select Gold Senior Sensitive dog food can with horse and sweet potato flavor, grain-free, for dogs 8+ years.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Horse with Sweet Potato Wet Dog Food 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€1.35
(€6.75/kg)
€1.44
SALE
Schesir Functions Digestive Topper for adult sensitive cats, pumpkin with wheat grass, grain free, 40g pouch.
Schesir
Functions Digestive Topper 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.35
(€33.75/kg)
€1.69
SALE
Wet pet food packaging with a wolf, labeled "WILDERNESS SENIOR," featuring 95% chicken and salmon, 5% fruits and veggies, no grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wet Food for Senior Dogs True Country Chicken & Salmon 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.35
(€13.50/kg)
€1.69
Cat food can featuring a tabby cat on the label, with text stating "Thunfisch mit Gemüse" (Tuna Fish with Vegetables) and "JELLY."
Exclusive
PREMIERE
Fine Filets Wet Cat Food for Adults – Jelly Tuna with vegetables 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.39
(€13.90/kg)
Variants available: 4
Cat food pouch featuring a Bengal cat, labeled "Premiere. I love my cat" with "Tuna Fish with Calamari in Jelly" in German and English.
Exclusive
PREMIERE
Fine Fillets Tuna with calamari 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.39
(€13.90/kg)
Variants available: 4
Royal Canin Dermacomfort dog food packaging, featuring a black Scottish Terrier, highlights "Reduced allergen formula" and "Care Nutrition."
ROYAL CANIN
Dermacomfort 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.39
(€16.35/kg)
SALE
Royal Canin medium ageing dog food pouch, 140g, featuring chunks in gravy, labeled for dogs over 7 years old, with muscle mass support.
ROYAL CANIN
Ageing 10+ Medium Wet Dog Food 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.43
(€10.21/kg)
€1.79
deal
Pouch of Real Nature Original pet food for adults with chicken, beef, pumpkin, and oil, featuring "Huhn mit Rind" and cow/chicken illustrations.
Exclusive
REAL NATURE
Original wet cat food, Adult Chicken with beef 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.44
(€16.94/kg)
Variants available: 6
SALE
Real Nature Original pet food container featuring beef and chicken with duck and salmon oil, labeled for junior dogs.
Exclusive
REAL NATURE
wet dog food, Junior, beef and chicken with duck 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
deal
Pouch of Real Nature Original kitten food with chicken, beef, pumpkin, and salmon oil. Text: "Huhn mit Rind," "Omega-6 + Taurin."
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food Cat, Kitten, Chicken with beef 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.44
(€16.94/kg)
Variants available: 3