Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
A package of "Premiere I Love My Dog" Meat Pasta dog treats, featuring a smiling corgi and pieces of the treat inside.
Exclusive
PREMIERE
Meat Pasta Chicken with Alaska pollock 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Boxer dog food bag with a Boxer illustration and text on "Breed Nutrition," "Tailor-made Kibble," and "Ideal muscle mass."
ROYAL CANIN
Adult Boxer Dry Dog Food 12 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (89)
€84.99
(€7.08/kg)
Royal Canin Adult Maltese dog food bag featuring a Maltese dog, with text highlighting "Breed Nutrition," "Tailor-made Kibble," and "Coat health."
ROYAL CANIN
Adult Maltese Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (40)
€19.99
(€13.33/kg)
Premiere I Love My Dog Meaties dog treats packaging, featuring a beagle and showcasing 95% meat content, 60g size.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Packaging for FIT+FUN cat food jelly, featuring a tabby cat and text highlighting "4 delicious varieties" and "XXL BIG SIZE SMALL PRICE."
Exclusive
FIT+FUN
Jelly Multipack XXL 44x100g 4 different varieties
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (572)
€14.99
(€3.41/kg)
Clumping cat litter package featuring a gray cat, labeled "PREMIERE. I love my cat," with a lemongrass scent and 12 kg weight.
Exclusive
PREMIERE
Excellent clumping litter, lemongrass scent 12 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (676)
€19.99
(€1.67/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin mini dog food bag for dogs up to 10 kg, suitable for adults 8+ years, focusing on weight maintenance and vitality.
ROYAL CANIN
Mini Adult 8+ Dry Dog Food 8 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (83)
€59.99
(€7.50/kg)
A long, natural dog chew stick packaged in clear plastic, featuring a header with a dog image and the text "Ochsenziemer" at the top.
Exclusive
MultiFit
Native Bull Pizzle 1 pc.
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (44)
€9.49
(€63.27/kg)
Royal Canin Babydog Milk canister, 4 x 100g, for puppies 0-2 months, labeled "Easy to reconstitute" with a puppy graphic.
ROYAL CANIN
Babydog Milk Powder 400 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (23)
€18.49
(€46.22/kg)
Bag of Real Nature Original wheat clumping cat litter (Weizen), 5.4 kg, illustration of reclining tabby cat and wheat graphic.
Exclusive
REAL NATURE
Natural Litter 5.4 kg
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (240)
€15.99
(€2.96/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
FIT+FUN Ragout cat food box with tabby cat photo, green/magenta packaging and yellow 'XXL Big Size Small Price' text.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Maxi dog food bag for 2-15 month puppies, highlighting benefits for immunity, brain development, and kibble size.
ROYAL CANIN
Maxi Puppy Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (302)
€86.99
(€5.80/kg)
Orijen Puppy food bag featuring a silhouette of a dog and owner on the beach, highlighting "85% quality animal ingredients" and "fresh or raw."
Orijen
Puppy 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (118)
€33.99
(€17.00/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
A colorful box of cat food labeled "XXL BIG SIZE SMALL PRICE" featuring a tabby cat on the front, with "FIT+FUN RAGOUT 4 leckere Sorten" text.
Exclusive
FIT+FUN
Ragout Multipack 92x100g 4 delicious varieties
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (310)
€27.99
(€3.04/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin dog food bag for large breeds, featuring a German Shepherd, labeled "maxi" for dogs 8+, promoting digestive health.
ROYAL CANIN
Ageing 8+ Maxi Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (99)
€94.99
(€6.33/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Packaged cat food box featuring a tabby cat, labeled "XXL BIG SIZE SMALL PRICE" and "FIT+FUN JELLY 4 leckere Sorten."
Exclusive
FIT+FUN
Jelly Multipack 92x100g 4 delicious varieties
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (381)
€27.99
(€3.04/kg)
Pink MultiFit Nature bag of banana chips for small pets, label "SNACKS BANANEN-CHIPS", rabbit and rodents pictured.
Exclusive
MultiFit
Nature Snacks Banana Chips 120 g 120 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€16.58/kg)
Three wooden cat teaser wands with colorful pom-poms and feathered ends in green, purple, and blue.
Exclusive
FIT+FUN
Toy Cat Teaser
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (5)
€0.50
A stack of chewy pet treats featuring strips of meat wrapped around white rawhide sticks, set against a white background.
Trixie
Premio Chicken Flag 1 pc
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.59
(€26.82/kg)
MultiFit pate dog food tray, gold lid showing smiling dog, plate of pate and label 'ADULT 1+ - with poultry'.
Exclusive
MultiFit
wet dog food pâté Poultry 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.59
(€3.93/kg)
Variants available: 3
SALE
Three pastel multicolored fuzzy yarn balls (cat toys)
Exclusive
FIT+FUN
Wool Ball for Cats, 3 Pieces
Rating: 1.5 out of 5 stars
1.5 (2)
You save 25%
€0.74
€0.99
SALE
Purina Gourmet Gold Pâté cat food can, 85g, featuring a white cat image and labeled "With Ocean Fish."
GOURMET
Gold Pate Ocean Fish 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 36%
€0.75
(€8.82/kg)
€1.19
SALE
Purina Gourmet Gold Savoury Cake with Tuna cat food can, 85g, featuring a white cat image on the label.
GOURMET
Gold Savoury Cake 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 36%
€0.75
(€8.82/kg)
€1.19
SALE
A can of Purina Gourmet Gold cat food with chicken, featuring a white cat on the label, labeled "85g" and "Succulent Delights."
GOURMET
Gold Succulent Delights Chicken Wet Cat Food 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 36%
€0.75
(€8.82/kg)
€1.19
SALE
A gold can of Purina Gourmet Gold cat food labeled "Succulent Delights with Salmon," featuring an image of a white cat.
GOURMET
Gold Succulent Delights Salmon 12 x 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 36%
€0.75
(€8.82/kg)
€1.19
MultiFit CARE Senior cat food pouch showing orange cat, chicken icon and plate of wet chicken in sauce, 85g
Exclusive
MultiFit
Care Wet Cat Food Senior with Chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€9.29/kg)
MultiFit pâté tin with orange tabby and plate of pâté; label reads "ADULT 1+" and "with salmon & yoghurt centre"
Exclusive
MultiFit
wet cat food Adult, pâté, with salmon and yoghurt core 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€7.90/kg)
Variants available: 2
MultiFit CARE Urinary cat food pouch — grey cat image, "with beef in sauce" label, 85g
Exclusive
MultiFit
Care Urinary Wet Cat Food Adult Beef 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€9.29/kg)
Variants available: 2
MultiFit dog food pouch labeled "ADULT" and "JELLY," grain-free with no added sugars, featuring chicken and vegetables.
Exclusive
MultiFit
Adult Little Dog Pouch Jelly 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€7.90/kg)
MultiFit CARE Junior cat food pouch, orange kitten beside plate of chicken in sauce; text: MultiFit, CARE, JUNIOR, 85g
Exclusive
MultiFit
It's Me Sammy Junior Chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€9.29/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A carton of lactose-free milk for cats, labeled "fit+fun Milk," featuring a playful cat image and a splash of milk graphic.
Exclusive
FIT+FUN
Cat Milk 200 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.79
(€3.95/l)
MultiFit Pâté Adult 1+ dog food tray — black-and-white dog, plate of beef & liver pâté, gold foil lid
Exclusive
MultiFit
wet dog food pâté with beef & liver 300 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.89
(€2.97/kg)
Variants available: 4
Dog food packaging featuring a Papillon dog licking its lips, labeled "PREMIERE. I love my dog," with "BEST MEAT Huhn mit Ente" and "ADULT."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat dry food dog adult Duck & Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€9.90/kg)
Variants available: 2
PREMIERE "I ♥ my dog" adult wet food label with Papillon dog, plate of pate, text "BEST MEAT" and "Huhn mit Rind"
Exclusive
PREMIERE
Dog Best Meat Adult Chicken with beef 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€9.90/kg)
Variants available: 2
MultiFit Meat Stick for dogs, featuring a happy dog on the package, with text highlighting "Adult" and "with Turkey."
Exclusive
MultiFit
Meat Sticks Turkey 12 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€82.50/kg)
Variants available: 4
A pouch of PREMIERE Deluxe Ragout kitten food, featuring a plate of moist cat food and three playful kittens on the packaging.
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Ragout Kitten Rich in veal 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
Variants available: 2
Cat food pouch with a playful tabby and beef chunks. Text: "PREMIERE. I love my cat," "DELUXE RAGOUT," "Rich in Beef."
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Ragout Adult Rich in beef 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
A blue mesh ball toy with a fluffy blue feather tail, designed for pet play.
Cat food pouch featuring a playful tabby cat, with text stating "PREMIERE. I love my cat" and "FINEST JELLY ADULT. Rich in Duck."
Exclusive
PREMIERE
Finest wet food for cats Jelly Adult rich in Duck 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
Variants available: 2
Cat food pouch labeled "Soup Moments" with a golden spoon, bowl of soup, and text "Mit Huhn & Thunfisch" (With Chicken & Tuna).
Exclusive
MOMENTS
My Soup Chicken & Tuna 40 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€24.75/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Two small, white, woven toy mice with orange ears and black eyes, designed for pet play.
Exclusive
FIT+FUN
Sisal Toy Mouse
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (35)
€0.99