Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2160 Products
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Classic Senior Fish & Classic Mix cat food in jelly, 48 x 100g, with duck, beef, turkey, and cod flavors.
Exclusive
MultiFit
Wet Food Cat Senior Jelly Fish & Classic Mix 48x100g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€17.99
(€3.75/kg)
Real Nature Sensitive natural clumping cat litter with cassava, plant fibers, ultra-firm clumps, soft on paws, unscented, 6kg.
Exclusive
REAL NATURE
Clumping Natural Litter Sensitive Cassava 6 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (96)
€17.99
(€3.00/kg)
Dog food packaging featuring two dogs, labeled "SENSITIVE PORK & POTATO," suitable for adult and senior dogs.
Burns
Sensitive Adult/Senior Pork 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€18.49
(€9.25/kg)
Variants available: 2
A plush parrot toy in vibrant turquoise and yellow, featuring rope legs with tassels, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
toy for dogs Parrot with rope XL
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (7)
€18.99
Pink and red adjustable dog leash with metal clasp and Amour brand tag.
Exclusive
AniOne
Double Lead 2 Metres M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€18.99
Variants available: 2
Plush purple and white platypus dog toy with braided rope tail and glittery feet and beak.
Exclusive
AniOne
Toy XXL Platypus
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€18.99
A plush brown teddy bear toy with a smiling face, lying on its stomach, featuring a red heart on its side.
Exclusive
AniOne
cuddly toy M-L
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (7)
€18.99
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition for small senior dogs, 6kg bag featuring a Papillon dog on the front, with key benefits listed.
GAIN
Elite Small Dog Senior 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€19.19
(€3.20/kg)
€23.99
A colorful dog leash featuring a red and blue striped design, with a sturdy metal clip for attachment.
Exclusive
AniOne
adjustable rope leash S-L blue / red
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€19.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
A bright blue triangular pet toy with a hole, labeled "PLAY 9" and "ROOLO," designed for interactive play.
Bag of Premiere I love my cat clumping litter with lavender scent, limited edition, 12 kg, product of Canada.
Exclusive
PREMIERE
Excellent Lavender Scent 12 kg
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (20)
€19.99
(€1.67/kg)
SALE
Dog food bag from Edgard Cooper for senior dogs, labeled "Magnificent Free-Run Chicken & Norwegian Salmon," grain-free with fruit illustrations.
Edgard & Cooper
Senior Chicken and Salmon Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€19.99
(€8.00/kg)
€24.99
Variants available: 2
Green LickiMat UFO pet feeding mat with textured surface, designed to distract dogs during grooming; features a dog image and product details.
LickiMat
® UFO™ Green green
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€19.99
Variants available: 3
Yellow pet waist bag with two zippered pockets and a circular logo, designed for carrying pet essentials.
Exclusive
AniOne
Hip Bag orange
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (3)
€19.99
Colorful box of Purina Felix Original cat food with a playful cat, labeled "Mixed Selection in Jelly," 40 pouches, no colorants.
Felix
Mixed Selection 4 in jelly 40x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€19.99
(€5.88/kg)
James Wellbeloved Puppy Junior dog food bag, rich in lamb & rice, hypoallergenic, 2kg, with images of three puppies.
James Wellbeloved
Junior Lamb & Rice 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (69)
€19.99
(€10.00/kg)
James Wellbeloved Grain Free Adult Dog Food, rich in turkey & vegetable, hypoallergenic, 1.5kg bag with three dogs on front.
James Wellbeloved
Turkey & Vegetables (Grain-Free) 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (74)
€19.99
(€13.33/kg)
Variants available: 2
James Wellbeloved Puppy/Junior dog food bag, rich in turkey & rice, hypoallergenic, 2kg, for puppies up to 14 months.
James Wellbeloved
Junior Turkey & Rice Dry Dog Food 2 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (79)
€19.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
James Wellbeloved Adult dog food bag, rich in lamb & rice, for 1-7 years, hypoallergenic, supports digestion, skin, coat, and immune system, 2kg.
James Wellbeloved
Lamb & Rice 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (52)
€19.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
James Wellbeloved Adult dog food bag, rich in turkey & rice, for 1-7 years, hypoallergenic, supports digestion, immune system, skin & coat, 2kg.
James Wellbeloved
Turkey & Rice 2 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (68)
€19.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Black retractable dog leash with orange tape, orange button and metal clasp; label reads "AniOne".
Exclusive
AniOne
extra-long retractable lead M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€19.99
Variants available: 2
Blue pet leash with a padded handle and metal clips, designed for comfort and durability.
Exclusive
AniOne
Reflective Comfort Leash blue S-M, 2 m
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (27)
€19.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful pet snuffle mat in pastel shades of purple, yellow, and blue, featuring a flower design with pockets for hiding treats.
Exclusive
AniOne
Level 2 sniffing mat
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (3)
€19.99
Black dog leash with a padded handle and a bungee section for added comfort, featuring a metal clip for attachment.
Exclusive
AniOne
Jogging lead
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€19.99
EVERYDAY LOW PRICES
Black pet training belt with pockets and a bungee leash attachment, designed for hands-free walking or running with dogs.
Exclusive
FIT+FUN
Jogging belt + lead
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (23)
€19.99
Colorful plush snake dog toy with a green rope tail, featuring a vibrant blue, green, and orange pattern.
Exclusive
AniOne
toy snake with rope XL
Rating: 2.2 out of 5 stars
2.2 (16)
€19.99
EVERYDAY LOW PRICES
Brown triangular soft pet bed with a small loop on top, designed for cats or small dogs.
Exclusive
FIT+FUN
Filou Cave brown
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (1)
€19.99
A light blue pet bowl featuring a pattern of paw prints and bones on the interior and exterior surfaces.
Exclusive
AniOne
Acrylic Yummy Bowl blue 1.2 l
Rating: 2.6 out of 5 stars
2.6 (19)
€19.99
Premiere 'I ♥ my dog' adult dog food bag labeled BEST MEAT, 40% poultry, 4kg, with lying dog, bowl of kibble and meat.
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Dry Dog Food Adult Poultry 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (299)
€19.99
(€5.00/kg)
Variants available: 2
Blue and purple dog food bag labeled "PREMIERE I love my dog ADULT BEST MEAT LIGHT" with 47% poultry, 7.5% fat, 4kg, and a dog sitting next to a bowl of kibble and meat pieces.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Adult Light Poultry 4 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (76)
€19.99
(€5.00/kg)
Variants available: 2
Select Gold Mini Adult dog food bag, featuring a small dog on the front, labeled "Light" with chicken, suitable for dogs under 10 kg.
Exclusive
SELECT GOLD
Light Mini Adult Chicken 2.5kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (8)
€19.99
(€8.00/kg)
Bag of Premiere non-clumping cat litter, 5.8 kg, featuring three fluffy cats and text in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Cat's Favourite Hygiene Litter Kitten & Adult 10 l
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (18)
€19.99
(€2.00/l)
Clumping cat litter bag featuring a playful cat, labeled "Premiere I ❤️ my cat," with baby powder scent and details on weight and odor control.
Exclusive
PREMIERE
Extra Light Baby Powder Clumping Cat Litter 12 l
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (83)
€19.99
(€1.67/l)
Box of Premiere clumping cat litter with a gray tabby cat lying down and product features listed in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Cat's Favourite Clumping Litter Adult 10 l
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (14)
€19.99
(€2.00/l)
SALE
PREMIERE soft supplement snacks Tummy & Comfort for optimal digestion with illustration of a happy dog and treats.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog snack Tummy & Comfort 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
SALE
Premiere Calm & Chill soft supplement snacks for dogs, purple can with dog illustration and calming icons.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog treat Calm & Chill 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
SALE
Premiere Soft & Glossy soft supplement snacks for dogs, blue can with poodle illustration and kibble image.
Exclusive
PREMIERE
Supplement Dog Snack Soft & Glossy 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
SALE
PREMIERE Boost & Vitality soft supplement snacks for dogs, with a dog illustration and kibble pieces on the label.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog snack Boost & Vitality 300g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99