Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2160 Products
Light pink coiled dog leash with a silver metal clasp on a white background.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty retractable lead for dogs 4 m apricot
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€12.99
Variants available: 2
A plush panda toy with a rope handle, featuring black and white fur, wide eyes, and a smiling face, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
Panda Toy
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€12.99
A bright pink dog leash with a black stripe, featuring a metal clip at one end and an "AniOne Wild Variety" label.
Exclusive
AniOne
Tow Leash pink 5 m
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
Variants available: 3
Green silicone pet feeding mat with an oval shape, designed to catch spills and keep feeding area clean.
Exclusive
AniOne
8-shape place mat khaki
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (3)
€12.99
Variants available: 3
Yellow plush monster pet toy with one large eye, blue horns and arms, purple legs, and a smiling mouth with two teeth.
Exclusive
AniOne
Cuddly Toy Monster L
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€12.99
White pet food bowl with a gray base, featuring a smooth, modern design and a wide opening.
Exclusive
AniOne
silicone ceramic bowl 350 ml
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (11)
€12.99
Variants available: 3
Plush tiger toy with rope limbs, featuring a smiling face and black stripes, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
Tiger Toy
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (7)
€12.99
Plush green watermelon-shaped pet toy with black stripes, smiling face, pink cheeks, and green leaf on top.
Exclusive
AniOne
Plush Watermelon Toy
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (5)
€12.99
Plush gray elephant toy with pink inner ears and a rope tail, designed for pets.
Exclusive
AniOne
Soft Toy Elephant M–L
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (3)
€12.99
A sleek black cat with orange eyes looks at the viewer beside a "Moments Diamond" cat food box featuring chicken and poultry liver cans.
Exclusive
MOMENTS
Diamond Soufflé MultiPack
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (6)
€12.99
(€12.74/kg)
A clear bag of green Timothy hay labeled "Real Nature Timothy," suitable for small animals and dwarf rabbits in multiple languages.
Exclusive
REAL NATURE
Timothy Hay 1.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (2)
€12.99
(€8.66/kg)
A colorful dog toy rope in teal and pink, featuring braided sections and tassels at both ends, ideal for playtime.
Exclusive
AniOne
toy XXL rope with 2 knots
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (4)
€12.99
Exclusive
MOMENTS
Diamond Soufflé 12 x 85 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (7)
€12.99
(€12.74/kg)
Dog chew toy with beige and white woven center and knotted cotton rope ends, labeled "Anione."
Exclusive
AniOne
toy for chewing and tugging L
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (7)
€12.99
Variants available: 2
Orange bag of "Winner Premium Cat Food" for kittens, 10kg, featuring a playful cat illustration and nutritional icons.
Winner
Cat Kitten Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.49
(€6.75/kg)
SALE
Burgess Excel Junior & Dwarf Rabbit Nuggets with Mint, featuring a gray and a white rabbit on the packaging, 3kg bag.
Burgess
Excel Junior & Dwarf Rabbit 3kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€13.59
(€4.53/kg)
€16.99
SALE
Burgess Excel Guinea Pig Nuggets with Mint, featuring two guinea pigs in a grassy setting, highlighting 92% of ingredients from natural sources.
Burgess
Excel Guinea Pig Nuggets with Mint 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€13.59
(€4.53/kg)
€16.99
Benebone
Maplestick Durable Dog Chew Toy S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.99
Variants available: 4
AniOne retractable dog leash, black and neon yellow with reflective panel, ergonomic wrist handle and metal clasp.
Exclusive
AniOne
reflective retractable lead XS
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.99
Variants available: 4
Light blue braided dog leash with a silver clip, featuring a label that reads "Anione Wild Variety."
Exclusive
AniOne
lead small dog sky blue S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€13.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Dog food package labeled "FIT+FUN CROC with poultry," featuring two dogs and a 10kg weight indication.
Exclusive
FIT+FUN
Dry Dog Food Adult Croc with Poultry 10kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€13.99
(€1.40/kg)
A clear plastic bag filled with multiple pig ears dog treats, labeled "MultiFit native Snacks Maxi-Schweineohren" on a brown background.
Exclusive
MultiFit
Pig Ears XL 5 Pieces
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (13)
€13.99
A soft pet bed with a quilted design featuring pastel clouds and rainbows, accompanied by a small plush mouse toy.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty scratching & play
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (2)
€13.99
MultiFit Junior <1 poultry pate tray with puppy image, chicken icon and text 'MultiFit' and 'Paté'
Exclusive
MultiFit
Wet Dog Food Pâté Junior Poultry 12x150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.28
(€7.93/kg)
SALE
Green circular cat toy with holes, a white ball inside, and a purple butterfly attached to a flexible wire.
Exclusive
AniOne
Toy Jolly Butterfly 22 cm
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (11)
You save 20%
€14.39
€17.99
Select Gold Senior Pure dog food can with horse flavor, 60% horse protein, grain-free, for dogs 8+ years, featuring a black and white dog image.
Exclusive
SELECT GOLD
Wet Dog Food Pure Senior Horse 6 x 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.94
(€6.23/kg)
Guinea pig menu with illustration, showcasing 58 ingredients, grain-free formula, and dental health-focused pellet shape.
Exclusive
REAL NATURE
Optimal Menu for Guinea Pigs 1,5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€9.99/kg)