Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Bag of Lily's Kitchen Woofbrush dental chews for dogs (small 6–10 kg, x7) showing two dark chew sticks.
Lily's Kitchen
Woofbrush dental chew for small dogs 7x22 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (30)
€8.49
(€55.13/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Mother & Babycat cat food bag featuring a mother cat and her kitten, with text highlighting health support and rehydratable kibble.
ROYAL CANIN
Mother & Babycat 1-4 Months Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (119)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
deal
A colorful plush hedgehog toy with a rainbow fur mane, holding a white ball with the text "CELEBRATE" in colorful dots.
Exclusive
AniOne
Celebration Hedgehog toy
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.79
deal
A plush dog toy with a party hat, featuring a smiling face, colorful polka dots, and a red collar, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
Celebration Dachshund toy
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (4)
€8.79
Black cat with green eyes on a bag of Gain Elite cat food, labeled "Adult Cat Chicken," 800g, highlighting nutritional benefits.
GAIN
Elite Adult Chicken 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
(€11.24/kg)
Variants available: 2
Gain Elite Complete Cat Nutrition, 800g bag for adult cats, featuring salmon flavor and a gray cat image on the front.
GAIN
Elite Adult Salmon 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
(€11.24/kg)
Variants available: 2
Bright pink LickiMat Buddy for dogs, featuring a textured surface for spreading treats, with text highlighting stress relief benefits.
LickiMat
® Buddy™ Pink red
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€8.99
Variants available: 2
Gain Junior dog food bag featuring two golden retriever puppies, with text highlighting "NEW IMPROVED MEATY RECIPE" and nutritional benefits.
GAIN
Junior 3kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
(€3.00/kg)
Red and pink nylon dog leash with metal clasp and a small black label reading "Ancol."
Exclusive
AniOne
Short Lead 1 Metre S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€8.99
Variants available: 2
Pink MultiFit dog food bag labeled "SENSITIVE JUNIOR <1" with puppy image, "with lamb, chicken & rice" and 2,5 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Dog Food, Junior, Sensitive, with Lamb, Chicken & Rice 2.5 kg
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (2)
€8.99
(€3.60/kg)
Variants available: 2
A rectangular pet training pad with a light beige center and a gray border, designed for indoor pet use.
Exclusive
TAKE CARE
Premium Training Pads 14 Piece(s)
Rating: 2.6 out of 5 stars
2.6 (8)
€8.99
Variants available: 2
A blue and black hexagonal-patterned pet toy bag with a drawstring, featuring the "AniOne" logo on the side.
Exclusive
AniOne
Snack Dummy blue
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (9)
€8.99
Colorful pet toy ball made of mesh fabric, featuring orange, blue, purple, yellow, and green sections with orange straps.
Exclusive
AniOne
Activity toy ball S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
Brown plush raccoon toy with a striped body, round eyes, and a smiling face, sitting upright with a fluffy tail.
Exclusive
AniOne
toy plush raccoon M-L
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (8)
€8.99
Orange rubber pet toy ball with multiple holes for easy grip and play. Ideal for dogs to chew and fetch.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Toy Ball
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (6)
€8.99
Colorful plush toy shaped like a toucan, featuring a blue body, pink wings, and a large beak with orange accents.
Exclusive
AniOne
toy dog Tucan M-L
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
Colorful plush toucan dog toy with a rope body, featuring bright pink, blue, and green feathers, and a black tail.
Exclusive
AniOne
toy dog Tucan wrapped in rope M
Rating: 2.4 out of 5 stars
2.4 (16)
€8.99
Red braided rope toy shaped like a heart, ideal for pets to chew and play with.
Exclusive
AniOne
Toy Rope Heart Red L
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
Pink ceramic pet bowl with a smooth, glossy finish, shallow and round in shape.
Exclusive
AniOne
Cat Bowl 400 ml pink
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (8)
€8.99
Variants available: 2
A vibrant pink and orange plush toy shaped like a platypus, featuring soft, fluffy textures and large, expressive eyes.
Exclusive
AniOne
toy Tufflove platypus S
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (8)
€8.99
Blue GAIN FishyCat pet food bag (2kg) with tabby cat, labeled "with Fish and Rice," promoting "Complete and balanced" and "High quality protein."
GAIN
FishyCat 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€4.75/kg)
Variants available: 2
Gain Elite Indoor Hairball Chicken cat food, 800g bag, featuring a close-up of a fluffy cat on the front, emphasizing complete nutrition.
GAIN
Elite Indoor Hairball 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€11.86/kg)
Variants available: 2
A 2kg bag of GAIN MeatyCat food with a ginger cat, labeled "rich in Chicken with Rice" and "Complete and balanced."
GAIN
MeatyCat 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€4.75/kg)
Variants available: 2
Bag of Gain Elite kitten food, 800g, featuring a playful orange kitten on the front, labeled "Chicken" and "Complete Cat Nutrition."
GAIN
Kitten 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€11.86/kg)
Variants available: 2
Three packages of Multifit Nature Grain Free pet treats, featuring heart-shaped snacks with marigold, suitable for small animals.
Exclusive
MultiFit
Nature Grainfree Heart with Marigold 3x100 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (50)
€9.49
(€31.63/kg)
A clear bag of "MultiFit native Snacks" pig ear pieces with "SCHWEINEOHR-STÜCKE" label, and a brown and white dog in the background.
Exclusive
MultiFit
Native Pig Ear Pieces 500g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (49)
€9.49
(€18.98/kg)
SALE
Purina ONE Mini/Small dog food package, 1.5kg, labeled "Adult," featuring ingredients like beef, rice, and vegetables.
Purina ONE
Small Dog Adult Beef & Rice 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€9.58
(€1.06/kg)
€11.98
SALE
Purina ONE Mini/Small dog food, 1.5kg, vibrant packaging with chicken, rice, and veggies, labeled "ACTIVE" and "RICH IN CHICKEN."
Purina ONE
Small Dog Active Chicken & Rice 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€9.58
(€1.06/kg)
€11.98