Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2160 Products
SALE
Purina ONE Mini/Small dog food package, 1.5kg, labeled "Adult," featuring ingredients like beef, rice, and vegetables.
Purina ONE
Small Dog Adult Beef & Rice 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€9.58
(€1.06/kg)
€11.98
SALE
Purina ONE Mini/Small dog food, 1.5kg, vibrant packaging with chicken, rice, and veggies, labeled "ACTIVE" and "RICH IN CHICKEN."
Purina ONE
Small Dog Active Chicken & Rice 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€9.58
(€1.06/kg)
€11.98
SALE
Interactive pet puzzle toy in bright blue and green, featuring yellow treat compartments shaped like bones.
Exclusive
AniOne
Intelligence Toy Turtle for Dogs 28x28x5 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€9.59
€11.99
SALE
Purina Pro Plan Kitten Healthy Start pack with two playful tabby kittens and labels "10 x 85g" and "Terrine mit Truthahn."
PRO PLAN
Nutri Savour Junior Turkey 10x85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€9.59
(€11.28/kg)
€11.99
SALE
Colorful three-tiered cat toy with balls, featuring yellow, orange, and pink layers, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Ball Track Tiered Stand
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (9)
You save 20%
€9.59
€11.99
Clear plastic pet feeding bottle with a white cap, two silicone nipples, and a cleaning brush, labeled "TRIXIE."
Trixie
Bottle Set
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (9)
€9.99
A pet grooming brush with a square head and fine bristles, featuring a blue ergonomic handle for comfortable use.
Exclusive
AniOne
plucking brush for small animals
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (11)
€9.99
EVERYDAY LOW PRICES
A soft, cream-colored pet bed with a plush, padded interior and raised edges, designed for comfort and support.
Exclusive
FIT+FUN
Teddy Cushion cream
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (15)
€9.99
Variants available: 2
Teal dog leash with a sturdy clip and a comfortable handle, displayed against a transparent background.
Exclusive
AniOne
lead for small dogs turquoise S
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (7)
€9.99
Variants available: 5
Two sets of stainless steel double pet bowls with black metal stands on a white background.
Exclusive
AniOne
Stainless Steel Double Bowl 2x350 ml
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€9.99
Variants available: 3
Cheese snack for dogs, featuring a textured yellow cheese block with a tag that reads "Premiere I love my dog Cheese Snack."
Exclusive
PREMIERE
Chewable Cheese             L
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€83.25/kg)
Small beige felt basket with two handles holding orange and red yarn balls with green felt leaves, pet toy.
Exclusive
AniOne
Toy Sisal Fruit Basket
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
A clear plastic bag filled with green hay, labeled "Real Nature" with a scenic mountain landscape in the background.
Exclusive
REAL NATURE
Alpenvorland Meadow hay
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (6)
€9.99
(€6.66/kg)
A clear bag of green hay labeled "REAL NATURE NAGER & ZIERKANINCHEN," with icons for premium quality and small animal suitability.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature with Chew Wood 1.5kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (6)
€9.99
(€6.66/kg)
Bright orange rubber dog toy shaped like a bone, featuring textured bumps for grip and play.
Exclusive
AniOne
Rubber Stick Toy
Rating: 1.8 out of 5 stars
1.8 (20)
€9.99
Bright orange rubber dog toy in a circular shape with textured bumps for grip and play. Features "AntOne" branding.
Exclusive
AniOne
Rubber Ring Toy
Rating: 1.9 out of 5 stars
1.9 (12)
€9.99
EVERYDAY LOW PRICES
A colorful pet harness and leash set featuring cartoon animal designs on the harness, with a silver leash attached.
Exclusive
FIT+FUN
collar+leash set light grey S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€9.99
Variants available: 3
A soft, plush, light pink bunny toy with long ears and a cute face, perfect for pets to cuddle or play with.
Exclusive
AniOne
Plush Toy Rabbit
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
Bright orange and blue pet toy ball with a textured surface, resembling a soccer ball, ideal for playful pets.
Exclusive
AniOne
water toy for throwing M
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (3)
€9.99
Blue plastic slow feeder pet bowl with raised bone-shaped obstacles and textured paw print section.
Exclusive
AniOne
Anti-Gulp Bowl blue
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (3)
€9.99
Variants available: 4
Plush green avocado-shaped pet toy with a smiling face and brown seed and legs.
Exclusive
AniOne
Plush Toy Avocado Flatty S-M
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€9.99
Red and pink adjustable dog leash with metal clips and a small black label reading "ANIMON"
Exclusive
AniOne
Lead 2 Metres XS
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
Variants available: 4
Orange and white clownfish plush toy with black accents and a tag reading "Antone Wild Variety"
Exclusive
AniOne
Wiggly Fish
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (1)
€9.99
A pet food and water bowl set featuring a light green base and a clear cup with the text "pet lover" surrounded by a floral wreath design.
Exclusive
AniOne
food and water dispenser
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (26)
€9.99
Cat food box "Moments to enjoy" Mixed Selection, tabby, spoon of wet food, Quality Filet badge, 12x40g
Exclusive
MOMENTS
Mixed Selection wet cat food for adult cats 12 x 40 g
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€9.99
(€20.81/kg)
A 5 kg bag of MultiFit Country Pellets for dwarf rabbits, featuring two rabbits on the front, with a heart-shaped window showing the pellets inside.
Exclusive
MultiFit
Country Pellets 5 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (44)
€9.99
(€2.00/kg)
Soft orange teddy bear with a heart stitched on its belly and white accents on the ears, ideal for pets or children.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Teddy Bear
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
Exclusive
AniOne
Feeding Mat 40 x 30 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, 2kg bag, featuring adult salmon formula and a white dog image.
GAIN
Elite Small Dogs Adult Salmon 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 19%
€10.39
(€5.20/kg)
€12.95
Variants available: 3