Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2160 Products
Bright orange dog toy with a textured surface and a looped rope for easy handling, featuring the brand name "KONG" embossed on the side.
KONG
Toy Dummy L
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (31)
€14.99
Orange shaggy plush monkey dog toy with purple-accent face and twisted rope handles at top and bottom
KONG
Tuggz Monkey XL
Rating: 1.9 out of 5 stars
1.9 (14)
€14.99
Gain Elite Grain Free dog food for small dogs, 2kg bag, featuring adult chicken formula with hydrolergenic ingredients and prebiotics.
GAIN
Grain-Free Small Dogs Adult Chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 3
Gain Elite Grain Free dog food bag for big dogs, 2kg, featuring adult chicken formula, with claims of being hypoallergenic and containing glucosamine.
GAIN
Grain-Free Big Dogs Adult Chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
TropiClean Chew Stop behavior aid spray bottle, max strength, 4-in-1 sour, bitter, spicy scent, 8 fl oz.
Tropiclean
Chew Spray Home 236ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€63.52/l)
TropiClean Chew Stop spray for dogs, behavior aid with 3-in-1 sour, bitter, spicy formula, 8 fl oz bottle.
Tropiclean
Chew Spray Dog and Home 236ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€63.52/l)
TropiClean Chew Stop 2-in-1 Puppy Formula spray, alcohol-free, sour and bitter, behavior aid, 8 fl oz bottle.
Tropiclean
Chew Spray Puppy 236ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€63.52/l)
Round green plush pet bed with raised rim and white daisy floral pattern
Exclusive
FIT+FUN
Cat Bed Flowers
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
Black rectangular pet feeding mat with raised edges, designed to contain spills and messes.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Royal bowl pad 40 cm, 30 cm
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (28)
€14.99
Variants available: 2
"Real Nature Optimal Menue" package for dwarf rabbits, featuring a rabbit illustration and highlighting 55 ingredients, including veggies and herbs.
Exclusive
REAL NATURE
Optimal Menu for Dwarf Rabbits 1,5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€9.99/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Round pink plush pet bed with raised edges, soft and cozy for small dogs or cats.
Exclusive
FIT+FUN
Milly Pet Bed rosè
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€14.99
Real Nature Optimal Menue grain-free pellets for dwarf rabbits with vegetables and grasses, 51 ingredients, 1.5 kg bag.
Exclusive
REAL NATURE
‘Optimal Menu’ for dwarf rabbits, 1.5kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (6)
€14.99
(€9.99/kg)
Soft pink pet blanket rolled up with a teal label that reads "Liege Decke" and includes care instructions and product details.
Exclusive
AniOne
Nala Blanket pink
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (20)
€14.99
Bright orange dog toy shaped like a triangle with textured grips and bumps, labeled "Anttone."
Exclusive
AniOne
Rubber Spade Toy
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (6)
€14.99
A soft, plush green elephant toy stands on a light blue blanket, showcasing its large ears and stitched features.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Gift Set
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (3)
€14.99
A plush, blue hippo toy with a soft, ribbed texture, featuring a light pink snout and small ears, sitting upright.
Exclusive
AniOne
Cuddle Toy Hippo L-XL
Rating: 2.4 out of 5 stars
2.4 (19)
€14.99
A fluffy, bright yellow dinosaur plush toy with a rounded head and small black eyes, standing upright.
Exclusive
AniOne
toy Tufflove Parasaurolophus L
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (19)
€14.99
A pet food bag labeled "Wilderness Adult" featuring a wolf and fresh turkey meat, stating "60% FRESH MEAT" and "40% ingredients."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Fresh Meat Turkey Adult 1 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 2
Dog food bag featuring a wolf and salmon, labeled "Wilderness Adult," with 60% fresh fish and 40% other ingredients.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Fresh Fish Adult 1 kg
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (14)
€14.99
(€14.99/kg)
Black leather dog slip-lead with gold-tone O-ring and swivel snap hook
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Moli standard lead for small dogs black
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
Variants available: 2
KONG dog toy, round shape with a textured surface, featuring a yellow-brown color and green openings for treats.
KONG
Bamboo Ball M
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (4)
€14.99
Round purple interactive cat puzzle toy with yellow rotating center, blue fish sliders and yellow treat holes.
Exclusive
AniOne
Space interactive dog toy
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
A pet food bag labeled "Wilderness Adult" featuring a wolf and highlighting "60% Fresh Meat" with beef as the main ingredient.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Fresh Meat Beef Adult 1 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (16)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 2
A rectangular, white pet feeding mat with raised edges, designed to catch spills and keep feeding areas clean.
Exclusive
AniOne
bowl pad; 60x40 cm transparent
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (30)
€14.99
Real Nature Wilderness Adult Pure Beef pet food bag showing a wolf, raw steak and text "60% beef, 40% fruits, 0% added grains"
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Dog Food, Adult, Pure Beef 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (40)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 2
A soft, plush lamb toy with a smiling face and a lavender scarf featuring a white lotus design, lying on its stomach.
Exclusive
AniOne
Plush Toy Sheep
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (7)
€14.99
EVERYDAY LOW PRICES
Cozy round pet bed with a soft cream interior and textured brown exterior, designed for small animals.
Exclusive
FIT+FUN
2-in-1 Bed/Mat
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€14.99