Greats Savings for your Pet

Dog
Cat
Garden & pond
Small animal
Vet diets
Bird
Cozy scene of a person petting a relaxed tabby cat and a calm brown and white dog on a couch in a bright living room with plants.
Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Dog size
Sort by
116 Products
SALE
Hill's Science Plan Senior 11+ dog food bag featuring a happy cocker spaniel, labeled for small and mini dogs up to 10 kg, with chicken.
Hill´s
Science Plan Senior Small & Mini Chicken Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€15.99
(€10.66/kg)
€19.99
deal
Hill's Science Plan puppy food bag featuring two puppies; reads "Puppy <1", "100% balanced", and "with chicken"
Hill´s
Hill's Science Plan dry dog food, Small & Mini Puppy, with chicken 1.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (160)
€15.99
(€10.66/kg)
Variants available: 2
Purina Beta Adult dog food bag, 14kg, featuring a green design, highlights chicken as the main ingredient, and claims to support digestive health.
BETA
Purina Puppy Chicken 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€58.99
(€4.21/kg)
Winalot Meaty Chunks Mega Pack, featuring 40 pouches of 100g each, includes chicken with carrots, beef with potatoes, and lamb with carrots in gravy.
Winalot
Pouch Mixed in Gravy 40x 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€6.00/kg)
A bag of Go Native grain-free dog food featuring Free-Run Duck with apple and cranberry, highlighting 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Duck with Apple + Cranberry 12 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€85.99
(€7.17/kg)
Variants available: 3
Purina ONE cat food bag, 3kg, featuring a fluffy gray cat on the front, labeled "Bifensis Dual Defence" and "Rich in Chicken."
Purina ONE
Adult Chicken 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.39
(€9.13/kg)
Bakers Joint Delicious Everyday Joint Chews for medium dogs (10-25kg), with chicken, low in fat, no rawhide, and joint complex.
Bakers
Joint Delicious Chicken 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€16.61/kg)
A black and clear bird feeder filled with mixed seeds, featuring multiple feeding ports and a bottom cage holding three suet cakes.
Exclusive
AniOne
2-in-1 bird feeder column
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (3)
€19.99
Grain-free dog food bag featuring "Free-Run Chicken with potato & broccoli," highlighting 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Chicken with Potato & Brocolli 4 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€30.49
(€7.62/kg)
Variants available: 3
Purina Beta Light dog food bag, 14kg, featuring a pink background, with "New Improved Recipe" and "Turkey is #1 Ingredient" labels.
BETA
Purina Adult Light Turkey 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€58.99
(€4.21/kg)
SALE
Hill's Science Plan kitten food bag with three kittens, labeled "Kitten <1", "Chicken" and "5 Essential Benefits"
Hill´s
Hill's Science Plan dry food for kittens With chicken 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (406)
You save 20%
€21.59
(€14.39/kg)
€26.99
Variants available: 2
Purina ONE cat food bag, 3kg, featuring a gray cat on the front, labeled "Bifensis Dual Defence" and "Adult," with "Rich in Salmon" highlighted.
Purina ONE
Adult Salmon 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.39
(€9.13/kg)
Hanging pet food dish in a soft green color, featuring a smooth, round surface and a sturdy metal wire for suspension.
Exclusive
AniOne
Hanging Birdbath
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (3)
€14.99
Organic salmon dog food bag featuring "Go Native" branding, labeled for puppies, with spinach and ginger, 70% meat content, 100% Irish.
Go Native
Puppy Salmon, Spinach, Ginger 4 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€34.99
(€8.75/kg)
Variants available: 3
Organic herring dog food bag featuring carrots and kale, with text highlighting 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Herring with Carrot + Kale 4 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€35.49
(€8.87/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Adult Cavalier King Charles dog food bag with an illustration of a Cavalier, emphasizing breed nutrition and heart health.
ROYAL CANIN
Adult Cavalier King Charles Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (66)
€18.49
(€12.33/kg)
Variants available: 2
Organic salmon dog food bag featuring spinach and ginger, with 70% meat content, 100% Irish ingredients, and sustainability claims.
Go Native
Salmon with Spinach & Ginger 4 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€34.99
(€8.75/kg)
Variants available: 3
Purina Beta Adult dog food, 14kg bag, featuring a new improved recipe with turkey as the main ingredient and prebiotic for digestive health.
BETA
Purina Turkey & Lamb 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€52.99
(€3.79/kg)
A light gray ceramic pet water bowl with a smooth surface and a decorative feature of two small bird figurines perched on the rim.
Exclusive
AniOne
Bird bath
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€18.99
EVERYDAY LOW PRICES
White and gray covered cat litter box with a transparent flap door and ventilation slits on top.
Exclusive
AniOne
Smart Cat litter tray light grey
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (95)
€19.99
Variants available: 3
Gray triangular pet bed with a plush white interior and a pom-pom on top, designed for small pets to snuggle in.
Exclusive
AniOne
Luna cave
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (7)
€49.99
Leopard print pet house with a triangular shape, featuring a black entrance and soft interior, ideal for small pets.
Exclusive
AniOne
Leo cave
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (5)
€49.99
Green deodorant pearls for cats in a clear bottle with a yellow cap, featuring a gray cat and text about lemongrass scent.
Exclusive
PREMIERE
Excellent Pearls Deodorant 250g Lemon grass
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (125)
€11.49
(€45.96/kg)
Variants available: 2
Green metal bird feeder with a spiral design and a dome-shaped roof, hanging from a loop at the top.
Exclusive
AniOne
Feeding Spiral for Fat Balls
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (19)
€4.99
Stainless steel bird feeder with a clear glass tube, a circular roof, and a feeding tray at the bottom, designed for outdoor use.
Exclusive
AniOne
feed column for loose feed
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (11)
€24.99
Purina Beta Large Breed Adult dog food bag (14kg) with a gray dog, highlighting turkey as the main ingredient and no artificial additives.
BETA
Purina Adult Large Breed 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€52.99
(€3.79/kg)
Purina Beta Adult dog food, 14kg bag, with chicken as the main ingredient, featuring a new improved recipe and prebiotic for digestive health.
BETA
Purina Adult Chicken 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€52.99
(€3.79/kg)
SALE
Royal Canin Adult Yorkshire Terrier dog food bag for dogs over 8, featuring a Yorkshire Terrier and claims for healthy aging and coat.
ROYAL CANIN
Ault 8+ Yorkshire Terrier Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (39)
You save 20%
€15.99
(€10.66/kg)
€19.99
Royal Canin Adult Pug dog food bag featuring a pug illustration, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and healthy skin.
ROYAL CANIN
Adult Pug Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (36)
€18.49
(€12.33/kg)
Variants available: 2
SALE
Hill's Science Plan dog food bag with small white-and-brown dog; "Mature Adult 7+ Small & Mini" and "with chicken."
Hill´s
Hill's Science Plan dry dog food, Small & Mini Mature Adult, with chicken 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (101)
You save 20%
€15.99
(€10.66/kg)
€19.99
Variants available: 3
SALE
Hill's Science Plan dog food bag showing black-and-white dog wearing red collar; label 'Adult 1-6 Medium 11-25 kg, Chicken'.
Hill´s
Hill's Science Plan Dry Dog Food, Medium Adult With chicken 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€21.59
(€8.64/kg)
€26.99
Variants available: 2
A can of MultiFit cat food with a yellow label, featuring an orange cat and stating "ADULT," "SAUCE," and "no added sugars." A bowl is in front.
Exclusive
MultiFit
Adult Sauce Beef & Liver 6x400 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (157)
€8.99
(€3.75/kg)
Royal Canin Adult Poodle dog food bag featuring a poodle illustration, with text highlighting breed nutrition and coat health benefits.
ROYAL CANIN
Adult Poodle Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (78)
€18.49
(€12.33/kg)
SALE
Hill's Science Plan Light cat food bag with licking tabby, reads 'Light Mature Adult 7+' and 'with chicken'