Cat

Cat Offers %

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
1150 Products
EVERYDAY LOW PRICES
Four colorful cat toy balls in a clear package, labeled "Fit+Fun," with text in German and French indicating they are toys for cats.
Exclusive
FIT+FUN
rattle balls toy 4-pack
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (58)
€2.49
SALE
Yellow bag of Purina GoCat cat food, featuring a cat licking its lips, with text highlighting "5 Promises" and "no artificial colourants."
Go-Cat
Turkey, Chicken, Vegetables 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€7.42
(€3.71/kg)
€7.91
SALE
Purina GoCat Indoor cat food, 2kg bag, yellow design, cat image, "5 Promises" label, "Chicken and Turkey with Vegetables" flavor.
Go-Cat
Adult Indoor Dry Cat Food Chicken, Turkey, Vegetables 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€7.87
(€3.94/kg)
€8.39
Winalot dog food box featuring a golden retriever, containing 12 pouches of meaty chunks in jelly: chicken, beef, and lamb flavors.
Winalot
Pouch Mixed in Jelly 12x 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€6.66/kg)
Royal Canin Regular Fit cat food bag with a running cat illustration and text on health nutrition, nutrient profile, and kibble size.
ROYAL CANIN
Regular Fit 32 Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (258)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 4
A colorful cat toy featuring a blue and white striped rope ball attached to a green feathered base, ideal for playful pets.
Exclusive
AniOne
toy Sisal ball with spring 6 cm
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (8)
€2.49
Bag of Real Nature Wilderness True Country adult cat food, spotted cat, chicken & salmon, 70%/30%/0% labels, 300g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food cat Adult True Country 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Toothpaste for dogs in a tube featuring a Collie on the front, with text in German, French, and English about reducing plaque and tartar.
Exclusive
TAKE CARE
Toothpaste 100ml
Rating: 2.4 out of 5 stars
2.4 (24)
€7.99
(€79.90/l)
EVERYDAY LOW PRICES
Round, plush pet bed in soft gray fabric with a black bottom, designed for comfort and relaxation.
Exclusive
FIT+FUN
Donut bed XXS
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (14)
€9.99
A curved cat scratching post with a beige scratching surface and a colorful, playful design featuring various cats and flowers.
Exclusive
AniOne
Scratching Board
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (36)
€12.99
Deal
Hill's Science Plan Poultry Selection for kittens under 1 year, featuring 6 chicken and 6 turkey pouches, with chunks in gravy.
Hill´s
Science Plan Kitten Wet Food in Gravy Multipack Turkey & Chicken 12x85 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (38)
€15.00
(€14.71/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Light Weight cat food bag with brown kibble, promoting weight gain prevention and 90% of cats achieving healthier weight in 8 weeks.
ROYAL CANIN
Adult Light Weight Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (112)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 3
Multi-Vitamin-Extra tube and box for pets, promoting health and a beautiful coat, featuring text in German and Italian.
GimCat
Multi-Vitamin-Extra Cat Paste
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€79.80/kg)
AniOne Ear Care product box featuring a dog and a cat, with text in multiple languages including "Ear Care" and usage instructions.
Exclusive
AniOne
Ear Care
Rating: 1.7 out of 5 stars
1.7 (12)
€5.99
(€99.83/l)
Black pet mat with light blue paw print designs scattered across the surface.
Exclusive
AniOne
Bowl Pad Paws
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (24)
€6.99
EVERYDAY LOW PRICES
Black cat tree with a plush base, a scratching post, and a top platform for climbing or resting.
Exclusive
FIT+FUN
Scratch tree Emma black
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (39)
€19.99
Variants available: 2
Royal Canin Appetite Control cat food bag with a tabby cat illustration and text: "90% of owners saw results in 4 weeks."
ROYAL CANIN
Appetite Control Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan cat food bag featuring a tabby cat with a red collar. Text highlights "Adult 1-6" and nutritional benefits.
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food packaging featuring "FIT+FUN STICKS mit Lachs & Forelle" with images of a tabby cat and fish-shaped treats.
Exclusive
FIT+FUN
cat sticks 10 pieces
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€29.80/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A cat food package featuring a playful kitten, labeled "Premiere Meat Menu," with text highlighting "rich in Salmon" and "55% Salmon & Poultry."
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu dry food for kittens Salmon 300 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (169)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 2
Tube of MultiFit liver sausage for cats, featuring a cat licking its lips, with text in German and English about the product.
Exclusive
MultiFit
Snack Paste Liver Sausage Liver Sausage 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€53.20/kg)
Real Nature Wilderness Fish Snack package with wild salmon treat for cats, featuring a playful cat on a rocky shore. Text: "100% ALASKA WILD SALMON."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Fish Snack Wild salmon bites, 35 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (168)
€3.99
(€114.00/kg)
Variants available: 2
Black pet training clicker with a coiled wrist strap, designed for dog training and behavior reinforcement.
Exclusive
AniOne
Double Clicker
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (13)
€5.49
Cat food packaging featuring a spotted cat by a river, labeled "Wilderness Fresh Water" with 70% fish, 30% fruits and vegetables, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Freshwater Fish Adult 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (202)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Three plush acorn-shaped dog toys in varying colors: brown, orange with white polka dots, and dark gray, each with a stick handle.
Exclusive
AniOne
Matatabi Acorn 3x
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (39)
€6.99
Select Gold Senior Acceptance cat food can with an orange tabby cat, chicken with liver & salmon flavor, grain-free formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Acceptance Senior Wet Cat Food 6x400 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (54)
€14.49
(€6.04/kg)
Green cat litter box with a white rim, featuring a low entry design for easy access.
Exclusive
AniOne
Arist-O-Tray S Cat Litter Tray mint
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (17)
€14.99
Variants available: 2
Deal
Hill's Science Plan Poultry Selection cat food box featuring a tabby cat, labeled "Adult 1-6," with 6 chicken and 6 turkey servings.
Hill´s
Hill's Science Plan Adult Turkey & Chicken 12x85 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (255)
€15.00
(€14.71/kg)
Variants available: 2
Cat snack packaging featuring a ginger cat, labeled "MultiFit naturelle," with "SNACKS ADULT" and "HUHN" (chicken) in bold text.
Exclusive
MultiFit
Naturelle with chicken 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
Tube of MultiFit Multivitamin snacks for cats, featuring an orange tabby cat, with text highlighting "No added sugars" and "Taurin & Biotin."
Exclusive
MultiFit
Snack Paste Multivitamin with Catnip 100 ‏g
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (29)
€3.99
(€39.90/kg)
Cat treat packaging featuring a tabby cat, labeled "FIT+FUN STICKS" with "XXL BIG SIZE SMALL PRICE," and details on flavors and quantity.
Exclusive
FIT+FUN
Sticks XXL-Multipack 250g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
(€19.96/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Blue octopus cat toy attached to a wooden stick, featuring a smiling face and long, soft tentacles for interactive play.
Exclusive
AniOne
Cat Fishing Rod Jellyfish
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (88)
€4.99
Real Nature Wilderness Adult cat food, 'Northern Turkey' bag with cat and turkey piece; shows 65%/35%/0%, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry cat food, adult, Northern Turkey 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (101)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Bottle of Take Care Anti-Plaque Spray for pets, featuring a smiling dog, with text in multiple languages about dental care and plaque reduction.
Exclusive
TAKE CARE
Anti-Plaque Spray 125ml
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (23)
€7.49
(€59.92/l)
Green pet mat with a textured surface and paw print design, ideal for pet grooming or resting.
Exclusive
AniOne
Toilet Mat 37x45 cm mint mint
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (98)
€7.99
Variants available: 3
Container of PetBalance Life Start Junior Care Kitten Milk Powder, featuring a gray kitten on the front, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Life Start Kitten milk powder 200 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (37)
€8.99
(€44.95/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Stainless steel pet food bowl with a shiny finish and a rubber base to prevent slipping.
Exclusive
AniOne
stainless steel bowl 200 ml
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (26)
€5.99
Variants available: 4
Bactador spray bottle and box — Geruchs- und Flecken-Entferner Enzymreiniger (odour and stain remover), 750 ml
Bactador
Odour and Stain Remover Spray 750 ml
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (414)
€15.49
(€20.65/l)
EVERYDAY LOW PRICES
A cat food package labeled "Premiere Meat Menu" with a Bengal cat, 50% poultry, marked "Adult" and featuring ingredient images.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Dry Cat Food Adult Poultry 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (213)
€3.49
(€11.63/kg)
A bag of Connolly's Red Mills Cat Adult food with a fluffy orange cat and "Chicken & Fish" flavor on the front.
Red Mills
Cat Adult 10 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€4.50/kg)
Royal Canin Active Life Outdoor cat food bag featuring a Bengal cat illustration, with text highlighting "Health Nutrition" and "Activity support."
ROYAL CANIN
Active Life Outdoor Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (165)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful plush candy-shaped dog toys in blue, green, and pink, featuring playful sprinkle patterns.
Exclusive
FIT+FUN
small sweeties cat toys
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
Purina Gourmet Gold cat food can featuring chunks in gravy with chicken and liver, alongside an image of a white cat.
GOURMET
Gold Delicate nibbles Chicken and Liver
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.19
(€14.00/kg)
Variants available: 2
Four colorful plush pet toys shaped like cute creatures: pink, yellow, blue, and green, each with matching limbs and large eyes.
Exclusive
AniOne
toy small jellyfish
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (60)
€1.99
Turquoise "AniOne Paw Care Spray" bottle with paw print icon and natural ingredients graphic, labeled in multiple languages.
Exclusive
AniOne
Paw Care Spray 60ml
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (24)
€5.99
(€99.83/l)