Cat

Cat Offers %

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
1150 Products
SALE
Yellow bag of Purina GoCat Junior cat food, 2kg, featuring two kittens on the front, with "5 Promises" and "No artificial colours" text.
Go-Cat
Junior Chicken, Turkey, Milk
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€7.87
(€3.94/kg)
€8.39
Winalot dog food box featuring a golden retriever, containing 12 pouches of meaty chunks in gravy: chicken, beef, and lamb flavors.
Winalot
Pouch Mixed in Gravy 12x 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€6.66/kg)
Royal Canin Urinary cat food bag showing a cat and kibble, promoting urinary tract health in 10 days.
ROYAL CANIN
Adult Urinary Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Pack of 48 MultiFit Sauce cat food, featuring "Duo Fish & Classic Mix" with flavors including beef, poultry, turkey, herring, and salmon.
Exclusive
MultiFit
Adult Sauce Duo Fish & Classic Mix Multipack 48x100 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (44)
€17.99
(€3.75/kg)
GimCat Yoghurt cat pouch, blue with yellow cap, spoon of yogurt, black-and-white cat and '95% whole milk' label.
GimCat
Yoghurt 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€16.60/kg)
Cat food sticks packaging featuring a tabby cat, labeled "FIT+FUN STICKS 4 leckere Sorten," with icons for fish, beef, rabbit, and chicken.
Exclusive
FIT+FUN
Sticks XXL Multipack 250 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (405)
€4.99
(€19.96/kg)
Bottle of Petbalance Support Salmon Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with text promoting vitality and care.
Exclusive
PetBalance
Support salmon oil 250 ml
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (74)
€11.49
(€45.96/l)
Variants available: 2
Deal
Purina ONE cat food bag, 3kg, featuring a gray cat on the front, labeled "Bifensis Dual Defence" and "Adult," with "Rich in Salmon" highlighted.
Purina ONE
Adult Salmon 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€21.91
(€7.30/kg)
SALE
Yellow bag of Purina GoCat cat food, featuring a cat licking its lips, labeled "5 Promises," with "Herring & Tuna" and "Vegetables" on the front.
Go-Cat
Tuna, Herring, Vegetables 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€7.42
(€3.71/kg)
€7.91
Bottle of MultiFit Deo cat litter deodorizer powder, featuring a relaxed orange tabby cat on a green background, labeled "Aloe Vera."
Exclusive
MultiFit
Deodorant 750 g Aloe Vera
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (375)
€9.99
(€13.32/kg)
Variants available: 4
Green deodorant pearls for cats in a clear bottle with a yellow cap, featuring a gray cat and text about lemongrass scent.
Exclusive
PREMIERE
Excellent Pearls Deodorant 250g Lemon grass
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (125)
€11.49
(€45.96/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Four colorful cat toy balls in a clear package, featuring green, pink, purple, and blue colors, labeled "Toy for Cats."
Exclusive
FIT+FUN
Softballs, 4-pack
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (127)
€2.49
Purple packaging of AniOne cat litter bags, featuring instructions and images for use, labeled "12 Stück" and "M" size.
Exclusive
AniOne
sachet with drawstring for cat litter tray S
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (40)
€4.99
Variants available: 3
Bakers Rewards training treats packaging shows a dog and highlights "No Rawhide," "Low in Fat," and "No Artificial Additives."
Bakers
Mixed Variety Rewards 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€20.90/kg)
Cat food packaging featuring a playful tabby cat beside a plate of pâté. Text highlights chicken and salmon flavors, 8x100g.
Exclusive
PREMIERE
Multipack 8x100 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (99)
€5.99
(€7.49/kg)
A playful tabby cat rests next to a colorful "Premiere Royal Ragout" box, showcasing poultry chunks and "Rich in poultry" label.
Exclusive
PREMIERE
Multipack 8x100 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (99)
€5.99
(€7.49/kg)
Royal Canin Indoor 27 cat food bag featuring a stretching cat illustration, with text highlighting "Health Nutrition" and "Stool odour reduction."
ROYAL CANIN
Adult Home Life Indoor 27 Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (227)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Regular Sensible 33 cat food bag with a gray cat illustration and text on health nutrition, digestion, and kibble size.
ROYAL CANIN
Regular Sensible Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (397)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 4
Cat treat packaging featuring a playful orange cat with a stick in its mouth, labeled "MultiFit Fruity 8 Meat Sticks mit Lachs & Blaubeere."
Exclusive
MultiFit
PREMIERE Bonies grain free 175g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€49.75/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful spring toys for cats in a clear package, featuring a tab with a cat image and text in multiple languages.
Exclusive
FIT+FUN
Colourful Springs Cat Toy
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (12)
€2.99
A playful tabby cat clings to a tall scratching post made of natural materials, featuring a spiral of brown and white rope.
Exclusive
AniOne
scratching post Simba
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (93)
€14.99
Pink Royal Canin kitten food bag labeled "ROYAL CANIN" and "KITTEN Up to 12 months" with icons for immune, brain development and kibble size
ROYAL CANIN
Kitten Dry Cat Food 4 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (388)
€55.99
(€14.00/kg)
Variants available: 2
Close-up of an orange tabby beside a box of MultiFit Classic Senior cat food, featuring "Fish & Classic Mix" and flavors: duck, beef, turkey.
Exclusive
MultiFit
Senior Jelly Fish & Classic Mix Multipack 12x100 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (53)
€5.99
(€4.99/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A stylish cat scratcher with a wave design, featuring a textured brown scratching surface and a light blue base with white triangular patterns.
Clumping cat litter package featuring two fluffy cats with blue eyes, labeled "MULTI-CAT CARBON CONTROL XL" and "PREMIERE. I love my cat."
Exclusive
PREMIERE
Carbon Control Multi-Cat XL Lump Cat Litter 12 l
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (554)
€19.99
(€1.67/l)
Two colorful pet pillows, one pink with multicolored dots and one light blue with similar patterns, displayed together.
Exclusive
AniOne
Celebration Cuddle Cushion Catnip
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (39)
€2.99
Pack of AniOne scented cleansing wipes for pets, featuring a golden retriever and a ginger cat on the front, with 50 wipes included.
Exclusive
AniOne
grooming wipes pack of 50
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (12)
€4.99
Real Nature Wilderness Kitten True Country pet food bag with two kittens, chicken with salmon image, 70%/30%/0% and 300g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry cat food, kitten, True Country, chicken with fish 300 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (151)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Natural jute cat scratching post with two hanging loops for easy attachment.
Exclusive
FIT+FUN
Scratching Board Scratchy S
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (108)
€10.49
Variants available: 2
Dog toothpaste and toothbrush set, featuring a tube labeled "Zahncreme" with a collie image, and a dual-ended toothbrush.
Exclusive
TAKE CARE
Dental Care Set
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (13)
€13.99
(€139.90/l)
"Wilderness Kitten" pet food bag with two playful kittens, 75% poultry, 25% fruits/veggies, 0% grains, 300g weight.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wide Savannah Kitten Dry Food 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (93)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
White PetSafe pet door with a clear flap and installation screws, designed for easy access for pets.
PetSafe
microchip cat flap
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (46)
€77.99
Gray cat litter scoop with a wide, flat base and a long handle, featuring slotted design for easy waste removal.
Exclusive
AniOne
litter shovel, fine S
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (156)
€2.49
Variants available: 2
Tube of MultiFit Salmon Cream for cats, with a playful orange cat licking its lips and text: "with lots of salmon" and "no added sugar."
Exclusive
MultiFit
Salmon Cream 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€53.20/kg)
Real Nature Wilderness kitten food pouch with two tabby kittens, 'Pure Beef' label, raw beef image, 65% beef, 300g.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Kitten Pure Beef Dry Kitten Food 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (69)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Bottle of Premiere Raw Kitchen Red Salmon Oil for pets, labeled in German and English, showcasing natural ingredients and omega-3 benefits.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN Red Salmon Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (65)
€8.99
(€35.96/l)
Cat food can featuring a Bengal cat on the label, with text "Premiere Meat Menu" and "Beef with Chicken & Veal," grain-free formula.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Adult Beef with veal & chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 5
Bactador odour and stain remover concentrate 1 L bottle with box, German label "Geruchs- und Flecken Entferner"
Bactador
Odour and Stain Remover Concentrate 1 L
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (85)
€19.99
(€19.99/l)
EVERYDAY LOW PRICES
Cat treat package labeled "FIT+FUN CRUNCHY POCKETS" with cheese and chicken flavor, featuring a tabby cat and a clear view of the treats inside.
Exclusive
FIT+FUN
Crunchy Pockets Chicken and Cheese 65 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€15.23/kg)
Variants available: 2
Box and tube of GimCat Malt-Soft Paste Extra anti-hairball complex for cats, pink-labeled tube with "Malt-Soft Paste Extra" text visible
GimCat
Malt-Soft Paste Extra 100 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (224)
€6.99
(€69.90/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Adult Pure Chicken cat food bag showing wildcat image, 65% chicken, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food for cats, adult, pure chicken 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (212)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Gray plastic cat litter scoop with a slotted design for easy cleaning, featuring a sturdy handle.
Exclusive
AniOne
litter shovel, coarse S
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (128)
€2.49
Variants available: 2