Cat

Cat Offers %

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
1156 Products
A fluffy silver Persian cat lounging inside a floral-patterned cat tunnel with green leaves on a white background.
Exclusive
AniOne
Rustle Tunnel
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (5)
€14.99
A beige pet tunnel with a geometric pattern, featuring a cozy interior and a small plush toy peeking out from one end.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Play Tunnel Henry
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (29)
€21.99
Royal Canin Indoor 7+ cat food bag featuring a gray tabby cat, with text highlighting "Health Nutrition" and "Vitality complex."
ROYAL CANIN
Indoor 7+ Dry Cat Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (85)
€24.99
(€16.66/kg)
SALE
Royal Canin Adult British Shorthair cat food bag featuring a gray British Shorthair cat, with text highlighting breed nutrition and tailored kibble.
ROYAL CANIN
Adult British Shorthair Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (478)
You save 15%
€6.79
(€16.97/kg)
€7.99
Variants available: 2
Black and white cat on a pet food bag labeled "SELECT GOLD Senior Classic Fit," suitable for cats over 12 years, featuring poultry and rice.
Exclusive
SELECT GOLD
Senior +12 Dry Cat Food Poultry & Rice 300 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (12)
€4.99
(€16.63/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Green cat toy track with curved sections and ball, designed for interactive play.
Royal Canin Active Life Outdoor cat food for cats 7+, featuring a Bengal cat image, adapted kibble size, and vitality complex.
ROYAL CANIN
Active Life Outdoor 7+ Dry cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Electric pet nail grinder in gray and green, with three interchangeable sanding bands above it, labeled "MOSER."
Moser
electric claw sander
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (20)
€34.99
Fluffy white pet cave with a rounded entrance, designed for small animals to snuggle and rest comfortably.
Exclusive
AniOne
Cosy Dream cave
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (16)
€39.99
Fluffy white pet bed with a round shape, featuring long, soft fur-like texture for comfort.
Exclusive
AniOne
Cosy Dream bed
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (20)
€44.99
Gray triangular pet bed with a plush white interior and a pom-pom on top, designed for small pets to snuggle in.
Exclusive
AniOne
Luna cave
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (7)
€49.99
Leopard print pet house with a triangular shape, featuring a black entrance and soft interior, ideal for small pets.
Exclusive
AniOne
Leo cave
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (5)
€49.99
A round, cream-colored pet food bowl with a small red heart design in the center.
Exclusive
AniOne
ceramic bowl Little Heart
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (27)
€4.99
Catit Senses Fireball cat toy packaging showing kitten and glowing orange ball labeled 'catit', text 'SENSES.'
Catit
Fireball toy
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (45)
€4.99
Blue spray bottle labeled "Take Care" with a dog and cat illustration, promoting a stain and odor remover for pets.
Exclusive
TAKE CARE
Stain and Odour Remover 750ml
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (10)
€7.99
(€10.65/l)
Advent calendar for cats featuring an orange cat and a gray cat, decorated with Christmas elements and the text "Merry Christmas."
Exclusive
MultiFit
Natural Advent Calendar Cat 150g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
(€59.93/kg)
Two colorful cat toys, one pink and one green, featuring a rope scratching post design with a ball attached to each.
Exclusive
AniOne
Scratch Roll Ivory
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (11)
€10.99
PetBalance Care spray for pets, featuring a golden retriever and a cat on the front, with "Microsilver Pflege Spray" and "Care Spray" text.
Exclusive
PetBalance
MicroSilver Care Spray 75 ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (4)
€11.99
(€159.87/l)
Orange pet food bowl with paw print designs on the exterior and interior, featuring a glossy finish.
Exclusive
AniOne
Acrylic Bowl 700 ml
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (16)
€14.99
EVERYDAY LOW PRICES
Purple pet carrier with a gray handle and ventilation holes, designed for transporting small animals.
Exclusive
FIT+FUN
Transport Box 50x32x31 cm lila
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (33)
€14.99
Stainless steel pet grooming scissors with rounded tips and ergonomic handles, designed for safe and precise trimming.
Exclusive
TAKE CARE
Eye and Ear Scissors
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (4)
€16.99
A black and white pet grooming tool holder with multiple metal combs, featuring a cushioned grip for easy handling.
Exclusive
AniOne
aluminium dust scoop
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (26)
€16.99
Stainless steel pet grooming scissors with one straight blade and one serrated blade, designed for trimming pet fur.
Exclusive
TAKE CARE
Efficient Scissors
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (6)
€17.99
Can of Real Nature Original pet food for adults, featuring illustrations of a rabbit and a duck, labeled "Kanichen & Geflügel mit Leinöl."
Exclusive
REAL NATURE
Adulte Rabbit & Poultry with Linseed Oil 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Variants available: 4
A plain, beige pet mat with loops at the top and bottom for hanging or securing, designed for pet comfort.
Exclusive
AniOne
Scratch Board L
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (19)
€18.99
Blue circular cat toy track with a white ball inside, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Rolling Cat Track
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€19.99
Blue plastic pet toy ring with cut-out sections for easy grip, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Circle cat circuit
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (13)
€19.99
ACANA Adult Small Breed dog food bag with fresh chicken as the first ingredient, 60% animal ingredients, and 40% vegetables.
ACANA
Adult Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€12.50/kg)
Variants available: 2
Interactive cat toy with a circular design, featuring a dark blue felt surface and a small black mouse toy on a track.
Exclusive
MORE
Hunt the Mouse toy - mouse hunt
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (13)
€29.99
Fluffy round pet bed in soft pink color, featuring a plush texture for comfort.
Exclusive
AniOne
Fluffy Bed pink XS
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (50)
€29.99
Variants available: 2
Gray plastic pet litter box with an oval shape and raised edges, designed for easy cleaning and comfort for pets.
Exclusive
AniOne
Mega Tray cat litter tray dark grey
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (46)
€29.99
Variants available: 2
A collection of pet care supplies including a roll of twine, several metal hooks, plastic anchors, and zip ties, arranged neatly.
Exclusive
AniOne
cat net 2 m, 1.5 m
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (14)
€12.99
Variants available: 3
A green cat-shaped water fountain with a white top and a small stream of water flowing from the center, featuring whisker details.
Catit
Pixi Fountain drinking fountain green
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (346)
€45.99
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Kitten Sterilised dry food for kittens aged 6-12 months, featuring a Bengal kitten on the packaging and key benefits listed.
ROYAL CANIN
Kitten Sterilised Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (158)
You save 15%
€6.79
(€16.97/kg)
€7.99
Variants available: 3
Gray quilted pet bed shaped like a cozy cave, featuring a soft interior and a small loop on top for easy handling.
Exclusive
MORE
Diamond cave
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (30)
€59.99
Tall grey cylindrical cat condo/scratching post with round entrance, plush interior and dangling heart-shaped toy.
Exclusive
AniOne
Tobi scratching barrel
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (64)
€169.99
Three pastel multicolored fuzzy yarn balls (cat toys)
Exclusive
FIT+FUN
Wool Ball for Cats, 3 Pieces
Rating: 1.5 out of 5 stars
1.5 (2)
€0.50
Three wooden cat teaser wands with colorful pom-poms and feathered ends in green, purple, and blue.
Exclusive
FIT+FUN
Toy Cat Teaser
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (5)
€0.50