Cat

Cat Offers %

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
1150 Products
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food packaging featuring a Bengal cat, labeled "Premiere Meat Menu," with 51% poultry and beef, suitable for sterilised adult cats.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu dry food for sterilised cats 300 g
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (207)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Babycat Milk canister, 3 x 100g, for kittens 0-2 months, labeled "Easy to Reconstitute" with a kitten image.
ROYAL CANIN
Babycat Milk powdered milk 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (57)
€18.49
(€61.63/kg)
White cat litter box with a transparent flap and top ventilation slats, designed for easy access and odor control.
Exclusive
AniOne
Smart Cat litter tray white
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (95)
€19.99
Variants available: 3
Purple FURminator undercoat deShedding tool (M/L Short Hair) with box reading 'UNDERCOAT deSHEDDING TOOL' and FURjector tab.
FURminator
cat M-L Short hair
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€34.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food bag labeled "Premiere Meat Menu" featuring a tabby cat, with "Outdoor Adult" and "55% Poultry" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Outdoor 2 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (64)
€15.99
(€8.00/kg)
Variants available: 2
Select Gold Pure Snacks for kittens, featuring a cat on the package. Flavor: Chicken. Suitable for ages 2-12 months.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Chicken Snack Kitten 75g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
A plush brown squirrel toy with a smiling face, whiskers, and a fluffy tail, designed for pets.
Exclusive
AniOne
Toy Squirrel
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (13)
€6.99
Kitten paste tube featuring a gray kitten on the front, labeled "LIFESTART JUNIOR CARE" and "KITTEN PASTE," 100g.
Exclusive
PetBalance
Lifestart Kitten Paste 100g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (21)
€8.99
(€89.90/kg)
Dog tooth lipid gel tube with a collie image and multilingual text: "Tierärztlich entwickelt" and "Mit mineralischen Putzkörperchen."
Exclusive
TAKE CARE
Dental Lipid Gel
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (3)
€8.99
(€89.90/l)
Gray pet food tray with raised edges, designed for easy cleaning and preventing spills.
Exclusive
AniOne
silicone bowl pad gray
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (92)
€11.99
Variants available: 2
Stainless steel pet food bowl with a smooth, shiny interior and a rounded design, suitable for dogs or cats.
Exclusive
MORE
stainless steel bowl Royal 350 ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (39)
€12.99
Variants available: 4
Gray cat scratching post with a plush top and a dangling pom-pom toy, designed for feline play and scratching.
Exclusive
AniOne
Pearl scratch board
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (19)
€17.99
Bottle of Petbalance Support Skin & Coat Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with multilingual text on benefits and usage.
Exclusive
PetBalance
Support Skin + Coat Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (13)
€19.99
(€79.96/l)
SALE
Royal Canin Adult Persian cat food bag with a fluffy Persian cat, emphasizing breed nutrition and kibble for long hair health.
ROYAL CANIN
Adult Persian Dry Cat Food 400 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (158)
You save 15%
€6.79
(€16.97/kg)
€7.99
Variants available: 2
Royal Canin Indoor Long Hair cat food bag featuring a stretching long-haired cat, with text highlighting hairball reduction and adapted kibble size.
ROYAL CANIN
Indoor Long Hair Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (67)
€29.99
(€15.00/kg)
A cozy pet bed with a plush gray exterior and soft white interior, featuring the text "MY PET" embroidered on the cushion.
Exclusive
AniOne
Luna bed
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (20)
€39.99
Royal Canin Digestive cat food bag with a cat, kibble, and text: "Supports healthy digestion" and "95% healthy stool in 10 days."
ROYAL CANIN
Adult Digestive Care Dry Cat Food 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (159)
€49.99
(€12.50/kg)
A shallow pet bowl featuring a colorful border of cat faces in pink, blue, and brown against a cream background.
Exclusive
AniOne
Bowl Cat Faces 200 ml
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (29)
€4.99
Variants available: 2
Tube of PetBalance Support Anti-Hairball Paste for cats, featuring a gray cat on the front, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Anti-Hairball Paste 100g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (44)
€8.99
(€89.90/kg)
White spray bottle labeled "TOILETTEN-REINIGER" with a cat image, indicating it's a toilet cleaner for pets.
Exclusive
TAKE CARE
cat litter tray cleaner
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (9)
€9.99
(€19.98/l)
EVERYDAY LOW PRICES
Pet grooming brush with a blue and black handle, featuring dual-sided bristles for effective fur detangling and grooming.
Bakers Meaty Meals dog food bag featuring a small dog on the front, labeled "100% Tender* Chunks" and "Adult 100% Complete," 2.7 kg.
Bakers
Meaty Meals Adult Beef 2.7 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.99
(€5.18/kg)
Bakers Superfoods dog food bag featuring a playful dog, labeled "Adult 100% Complete" with "tasty beef & country vegetables," 3kg.
Bakers
Adult Beef & Vegetables 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.99
(€4.66/kg)
Variants available: 2
A bag of MultiFit Carbon Comfort cat litter featuring a gray cat on the front, labeled "KLUMPEND" and "CARBON COMFORT," with 12L capacity.
Exclusive
MultiFit
Carbon Comfort 12 l
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (214)
€14.99
(€1.25/l)
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food packaging featuring a Bengal cat, labeled "Premiere Meat Menu," with 47% poultry content, suitable for senior cats.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu dry food for senior cats 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (43)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 2
Interactive cat toy featuring a white spherical base with a retractable feather-like blue and silver ribbon on top.
Exclusive
AniOne
toy robot with laser
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (43)
€17.99
Gray pet mat with a textured surface, designed for comfort and support, displayed on a white background.
Exclusive
AniOne
Magic Toilet Mat
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (37)
€21.99
Royal Canin Hairball cat food bag, featuring a cat graphic, claims to reduce hairball formation in 14 days, with a kibble piece shown.
ROYAL CANIN
Adult Hairball Care Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (200)
€36.99
(€18.50/kg)
Variants available: 2
Purina Pro Plan kitten food, 3kg bag, featuring two tabby kittens on the front, labeled "Healthy Start" and "No. 1 Ingredient Huhn Poulet."
PRO PLAN
Kitten 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€38.99
(€13.00/kg)
Green pet carrier backpack with gray accents, featuring mesh ventilation panels and multiple zippered pockets.
Exclusive
MORE
Supreme backpack
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (17)
€69.99
Cat food packaging featuring "FIT+FUN STICKS mit Geflügel & Leber," showcasing a tabby cat and displaying multiple languages.
Exclusive
FIT+FUN
cat sticks 10 pieces
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€29.80/kg)
Silver pet bell on a keyring, featuring a small opening for sound, ideal for attaching to collars or harnesses.
Exclusive
AniOne
cat bell
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (8)
€2.99
Packaging for AniOne Eye Care lotion featuring a smiling dog and a cat, with text in multiple languages about eye care.
Exclusive
AniOne
Eye Care
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (17)
€5.99
(€99.83/l)
A cat toy featuring a plush bird attached to a long stick with a braided rope, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Cork Angel Bird
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (11)
€5.99
Clear plastic pet toy ball with a blue base, featuring an internal spiral mechanism for interactive play.
Exclusive
AniOne
Plastic snack ball
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (70)
€7.99
Tube of PetBalance Support calming paste for pets, featuring a dog and cat on the front, labeled in German, French, and Italian.
Exclusive
PetBalance
Support Calming Paste 100g
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (28)
€8.99
(€89.90/kg)
A can of MultiFit cat food with a yellow label, featuring an orange cat and stating "ADULT," "SAUCE," and "no added sugars." A bowl is in front.
Exclusive
MultiFit
Adult Sauce Beef & Liver 6x400 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (157)
€8.99
(€3.75/kg)
White ceramic pet food bowl with a textured diamond pattern on the exterior.
Exclusive
MORE
Relief porcelain bowl 350 ml
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (6)
€9.99
Variants available: 3
Bottle of Petbalance Support Hair & Skin Serum for pets, featuring a dog and cat on the label, 125 ml, with text in German and English.
Exclusive
PetBalance
Support Skin & Coat Tonic 125ml
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (7)
€9.99
(€79.92/l)
Anti-plaque finger brush packaging featuring a smiling collie dog, with text in multiple languages describing its antibacterial properties.
Exclusive
TAKE CARE
Anti-Plaque Finger
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (5)
€13.99
Gray pet mat with a soft, plush texture and a cream-colored border, suitable for dogs or cats.
Exclusive
AniOne
Bernie lay blanket gray
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (21)
€14.99
Variants available: 2
Gray pet feeding mat, rectangular shape with raised edges to contain spills.
Exclusive
AniOne
Light Grey Silicone Mat
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (15)
€14.99