Cat

Cat Offers %

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
1150 Products
Cat food bag labeled "Wilderness Adult Ranger's Forest," showing a playful cat, with 70% meat and 30% fruits/veggies, no grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Ranger's Forest Adult 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (75)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
GimCat Multi-Vitamin Paste Extra tube and box with tabby cat image, showing "Cell-Immune Complex" and "12 Vitamins."
GimCat
Multi-Vitamin Paste Extra 100 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (140)
€6.99
(€69.90/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Container of "Take Care" finger pads for pet eye and ear cleaning, featuring a Collie dog image, with 50 pads included.
Exclusive
TAKE CARE
care finger cots
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (24)
€6.99
Green pet mat with a textured surface and paw print design in the corner, ideal for pet comfort and cleanliness.
Exclusive
AniOne
Toilet Mat 45x60 cm mint
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (63)
€9.99
Variants available: 3
Deal
Hill's Science Plan kitten food bag with three kittens; visible text: "SCIENCE PLAN", "KITTEN <1", "with SALMON".
Hill´s
Hill's Science Plan dry food for kittens Salmon 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€21.59
(€14.39/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Hair & Skin cat food bag, featuring a graphic showing benefits for healthy skin and shiny coat, with a kibble piece.
ROYAL CANIN
Adult Hair & Skin Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Adult Pure Beef cat food bag with wild cat and beef image 65% beef, 35% fruits/veg, 0% grains
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food cat, adult, pure beef 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (211)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Three pet food bowls in white, blue, and black, featuring a non-slip base and rounded edges, arranged together.
Exclusive
FIT+FUN
Plastic Bowl black 200 ml
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (55)
€1.99
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Pure Chicken pet treat packaging featuring meat cubes, with a wild cat image and text indicating 100% chicken.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Pure Chicken 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€59.80/kg)
SALE
Purina GoCat Senior cat food, 2kg bag, featuring a cat licking its lips, with text highlighting "5 Promises" and "No artificial colours."
Go-Cat
Senior Chicken, Turkey, Vegetables 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€7.87
(€3.94/kg)
€8.39
Royal Canin Dental cat food bag, featuring a gray cat, claims to help reduce tartar formation by up to 59% in 28 days.
ROYAL CANIN
Adult Dental Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (263)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful cat toys in a clear package, featuring four spiky balls in pink, green, blue, and orange. Text reads "Fit+fun Spielzeug für Katzen."
Exclusive
FIT+FUN
Toy Prickly Balls, 4-pack
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (40)
€2.49
Packaging for AniOne Cat Litter Box Filter, featuring an image of an orange cat and instructions for cutting dimensions (16 cm x 15.5 cm).
Exclusive
AniOne
Cat Toilet Filter 1
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (29)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
A blue, whale-shaped pet toy with a button on top, featuring the brand name "Anito" in gold lettering.
Exclusive
AniOne
laser pointer fish
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (36)
€5.99
A festive pet advent calendar featuring colorful illustrations of cats and snowy houses, with "Merry Christmas" text at the top.
Exclusive
MultiFit
Advent Calendar Cat 180g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
(€49.94/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Gray oval pet bed made of soft fleece material, featuring a cushioned design for comfort.
Exclusive
FIT+FUN
Bed Teddy gray
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (41)
€9.99
EVERYDAY LOW PRICES
A gray tabby cat stands on a multi-level cat tree with a soft beige fabric, featuring two platforms and a scratching arch.
Exclusive
FIT+FUN
Scratching Tree small
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (86)
€34.99
A beige cat scratching post with a plush base and a dangling ball toy, designed for feline play and scratching.
Exclusive
AniOne
scratching post Bailey
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (74)
€34.99
Real Nature Wilderness True Country senior cat food bag (Senior 7+), Chicken with Salmon, 55%/45%/0%, 300 g, photo of cat
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Food Cat Senior 7+ True Country 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (59)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
A black cat teaser wand with a long handle and colorful feather attachment at the end, designed for interactive play with pets.
Exclusive
AniOne
3-part Cat Fishing Rod
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (51)
€3.99
Pink ceramic cat-shaped pet bowl with a smiling cat face design.
Exclusive
AniOne
Happy Kitty Ceramic Bowl pink
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (43)
€4.99
Variants available: 2
Hanging cat toy featuring a round wooden ball with natural bark and feathers, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Matatabi Ball
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (32)
€4.99
Real Nature Wilderness adult cat food – Pure Duck, 65% duck, 35% fruits & veg, 0% added grains, 300g.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Food Cat, Adult, Pure Duck 300 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (36)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Blue spray bottle labeled "Take Care" with text in multiple languages, featuring a cat image and stating "Odour remover for litter trays."
Exclusive
TAKE CARE
odour remover for cat litter trays
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (23)
€8.49
(€16.98/l)
GimCat Multi-Vitamin Paste for cats: orange-striped cat image on box and matching tube labeled "Multi-Vitamin Paste"
GimCat
Multi-Vitamin Paste 100 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (87)
€6.99
(€69.90/kg)
Variants available: 2
A roll of natural jute twine, tightly wound and light beige in color, displayed on a white background.
Exclusive
AniOne
Sisal Rope Roppy natural color
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (43)
€11.99
(€0.32/m)
Variants available: 2
Bakers dog food bag featuring a smiling dog, labeled "Small Dog 100% Complete" with "New Recipe" and "Recipe using Superfoods."
Bakers
Small Dog Beef & Vegetables 2.85 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€13.99
(€4.91/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food bag labeled "Premiere Meat Menu" for sensitive adult cats, featuring a tabby cat, with text highlighting 53% poultry and fish content.
Exclusive
PREMIERE
Sensitive Poultry 2 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (47)
€15.99
(€8.00/kg)
Cat food bag labeled "Wilderness Adult Dark Fiord," featuring a Bengal cat, with 70% meat, 30% fruits and vegetables, and 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dark Fjord Adult red deer, wild boar & poultry 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (119)
€36.99
(€14.80/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Pure Turkey meat cubes for pets, with a cat in nature and text: "100% Pure Turkey" and "Gently Oven-Dried."
Exclusive
REAL NATURE
Pure Turkey 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€59.80/kg)
Tube of MultiFit cat snacks featuring a ginger cat, labeled "MALZ MALT-MALTO," with text highlighting no added sugars and anti-hairball benefits.
Exclusive
MultiFit
snack paste malt with cheese 100 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (16)
€3.99
(€39.90/kg)
Cat toy wand with colorful feathers attached to a black stick, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Amazone Cat Fishing Rod
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (44)
€3.99
Cat teaser wand with a wooden stick and long black and white ribbons attached, ideal for interactive play.
Exclusive
AniOne
Angel Organza Toy
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (57)
€3.99
Real Nature Wilderness Pure Beef cat food pouch showing a Bengal cat on grass; labels: Senior 7+, 55%, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness dry cat food Senior Pure Beef 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (25)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Select Gold Milk-Set for kittens, featuring three playful kittens on the packaging, labeled for ages 0-12 months, premium health formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Milk Set Kitten incl. milk bottle & spoon 300g
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (32)
€15.99
(€53.30/kg)
FIT+FUN cat treats pack with tabby cat, STICKS mit Truthahn & Lamm text, brown stick treats shown, 50 g
Exclusive
FIT+FUN
Sticks Turkey & Lamb 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€29.80/kg)
Three pet food bowl lids in black and white, featuring a paw print design on the handles for easy lifting.
Exclusive
AniOne
Can Lid M
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (258)
€2.49
Variants available: 2
Multi-Vitamin tube for cats by Gimpet, 50g, with a yellow label featuring a cat image and text in German and Italian promoting health and well-being.
GimCat
multi-vitamin cat paste
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (87)
€3.99
(€79.80/kg)
A cat toy featuring a wooden stick with a round, textured ball at one end and a tuft of soft, light-colored feathers at the other.
Exclusive
AniOne
Matatabi Catnip Ball
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (21)
€3.99
GimCat Duo Paste Anti-Hairball for cats, featuring a gray cat on the packaging, with text highlighting "Malz mit Hühnen" and "No sugar added."
GimCat
Malt-Soft-Extra Cat Paste
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (224)
€3.99
(€79.80/kg)
Green packaging featuring two tick removal hooks, with a German title "ZECKEN-HAKEN" and images of a dog and a cat.
Exclusive
TAKE CARE
Tick Hook 2 pcs
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (33)
€5.49
Gray cat scratching post with a soft, fluffy border and a pom-pom toy attached, designed for pet play and scratching.
Exclusive
AniOne
Scratching Mat gray
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (18)
€12.99
Bag of Connolly's Red Mills Cat Kitten food featuring two orange kittens on the front, labeled "Super Premium Complete Cat Food."
Red Mills
Cat Kitten 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€15.49
(€7.75/kg)