Dog

Premiere dog food

Brands
Phases of life
Dog size
Special feed
Type
Pet Category
Snack type
Consistency
Package Type
Price
Sort by
125 Products
Premiere I Love My Dog Mini Snack Sandwich, 70g package featuring triangular dog treats with chicken and fish flavor.
Exclusive
PREMIERE
Chicken and Fish Mini Sandwich 70 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (193)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
Pet treat bag labeled "Premiere I ♥ my dog," featuring rabbit-flavored mini meat snacks, with "75% Fleisch" and 60g weight.
Exclusive
PREMIERE
Mini Meaties Rabbit 60 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (149)
€2.99
(€49.83/kg)
A package of "Premiere I Love My Dog" Meat Pasta dog treats, featuring a smiling corgi and pieces of the treat inside.
Exclusive
PREMIERE
Meat Pasta Chicken with Alaska pollock 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Premiere I Love My Dog Meaties dog treats packaging, featuring a beagle and showcasing 95% meat content, 60g size.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Dog food packaging featuring two playful puppies, with text stating "PREMIERE. I love my dog," "BEST MEAT," and "Hüh chicken mit Rind JUNIOR."
NewExclusive
PREMIERE
Best Meat Junior Chicken & Beef 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€9.90/kg)
Premiere "I ♥ my dog" adult pâté tray with Papillon dog; "Best Meat" and "Huhn mit Gans"
Exclusive
PREMIERE
Dog Best Meat Adult Chicken & Goose 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€9.90/kg)
Variants available: 2
Dog food packaging featuring a Papillon dog licking its lips, labeled "PREMIERE. I love my dog," with "BEST MEAT Huhn mit Ente" and "ADULT."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat dry food dog adult Duck & Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€9.90/kg)
Variants available: 2
Dog food packaging featuring a smiling dog, with text "PREMIERE. I love my dog" and "rich in Poultry & Beef" in German and English.
Exclusive
PREMIERE
Petit Pâté Poultry & Beef 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€8.60/kg)
Variants available: 3
Dog food packaging shows a cute brown and white puppy, labeled "PREMIERE," "JUNIOR," and "PETIT PÂTÉ," emphasizing "rich in Chicken & Beef."
Exclusive
PREMIERE
Petit Pâté Junior Poultry & Beef 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€8.60/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I love my dog Protein Bar packaging featuring a happy dog, with bars and carrots, highlighting 74% chicken content.
Exclusive
PREMIERE
Dog Protein Bar 25 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€59.60/kg)
Dog food package with a playful puppy, labeled "Premiere. I love my dog," featuring "Finest Meat" and "Chicken with Lamb Junior."
Exclusive
PREMIERE
Finest Meat Junior Chicken with Lamb 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
PREMIERE pet food label: 'I ♥ my dog' with small fluffy dog and chicken pieces. Text: Finest Meat; Huhn mit Lamm; ADULT
Exclusive
PREMIERE
Finest Meat Wet Dog Food, Adult, Chicken with lamb 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Variants available: 3
Premiere I love my dog Dog Drink can, featuring a bowl of creamy drink, with text indicating it contains chicken, 200ml.
Exclusive
PREMIERE
Dog Drink Chicken 200 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€8.45/l)
Variants available: 2
Dog food packaging featuring a chunky menu with beef, labeled "ADULT." Includes text about biotin, zinc, and omega fatty acids for shiny fur.
Exclusive
PREMIERE
Chunky Menu Adult Pure Beef 175 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€9.66/kg)
Variants available: 2
Canned pet food labeled "Premiere. Meati" featuring veal, with a knife and the text "for meat lovers" on the can.
NewExclusive
PREMIERE
Meati wet food for adult dogs Veal 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 11
Can of PREMIERE "I ♥ my dog" adult wet dog food labeled BEST MEAT — Veal with Rice; dog photo with rice and meat chunks
Exclusive
PREMIERE
Best Meat wet food for adult dogs Veal with rice 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 4
Canned dog food labeled "Premiere" featuring a yellow Labrador retriever, with text stating "Poultry with Potatoes & Rice, Light."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Light Poultry & Rice 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Premiere I love my dog Topping Sauce lamb with broccoli dog food topping 100g with a dog licking its lips on the package.
Exclusive
PREMIERE
Topping Sauce Lamb and broccoli 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€19.90/kg)
Can of dog food labeled "Premiere Meati" with chicken, featuring raw chicken breast and liver on a cutting board, and the text "for meat lovers."
Exclusive
PREMIERE
Meati Junior 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Dog treat packaging featuring a cocker spaniel with a tongue out, labeled "Pumpkin Spice" and "with pumpkin," highlighting vegetarian formula.
Exclusive
PREMIERE
I love veggie snack pumpkin 100 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (9)
€1.99
(€19.90/kg)
Canned dog food labeled "Premiere" featuring puppies on the front, with text stating "Beef with Chicken & Rice" and "Best Meat."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Junior Chicken & Beef 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
A package of "Premiere I Love Veggies" Fruity Butterflies dog treats with a cocker spaniel and colorful mango and cranberry snacks.
Exclusive
PREMIERE
I love veggie snack butterfly 100 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (19)
€1.99
(€19.90/kg)
Canned dog food labeled "Premiere Meati Sensitive" featuring lamb and potato, with a photo of raw meat and a potato slice.
Exclusive
PREMIERE
Meati Sensitive Lamb & potato 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Variants available: 4
Pouch of dog food featuring duck hearts, with a knife labeled "for meat lovers" and text in multiple languages including German and French.
Exclusive
PREMIERE
Meati Wet Dog Food Adult duck hearts 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€4.58/kg)
Variants available: 4
Canned dog food "Premiere Meati Sensitive" with pure duck meat, labeled "0% carbohydrates," ideal for dogs with sensitive stomachs.
Exclusive
PREMIERE
Meati Sensitive Duck Pure 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Variants available: 5
A smiling corgi sits beside a package of "Premiere I ♥ my dog Fun Snack Chew Heart," featuring a beef rawhide treat with heart shapes.
Exclusive
PREMIERE
Chew It Chewing Heart 38 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€65.53/kg)
Three packages of "Premiere Nutri Snack Wrapped Sticks" for dogs, featuring a golden retriever on the front, each weighing 80g.
Exclusive
PREMIERE
Nutri Snack Wrapped Sticks Mixed Pack 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€37.38/kg)
Exclusive
PREMIERE
Meat Snack Cubes dog, Beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
Dog treat package labeled "Bonies Mini" with "Premiere. I ❤️ my dog" branding, featuring a Pomeranian and pollock ingredient details.
Exclusive
PREMIERE
Dog Snack Bonies Mini Pollack 125 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€23.92/kg)
Variants available: 3
"Premiere I Love My Dog" meat snack sticks for dogs, featuring a smiling Labrador and flavors: beef, manzo, with nutritional info.
Exclusive
PREMIERE
Meat Sticks Beef 70 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (62)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Dog treat packaging labeled "Junior Snack Sticks," 70g, featuring a golden retriever puppy and "Premiere. I love my dog" branding.
Exclusive
PREMIERE
Junior Sticks Chicken & Beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
A pet treat package labeled "Premiere. Fish" featuring chicken breast with fish. The transparent section shows medium-sized fish treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Fish 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Dried fish snack for dogs in a 70g package, featuring a dog on the front and text in multiple languages about the product.
NewExclusive
PREMIERE
Fish Dried Fish Snack 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Dog treat packaging featuring a smiling dog, labeled "Premiere. I ❤️ my dog" with "Tasty Duo Snacks" and flavors: Chicken & Banana. 70g.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Banana Chicken breast with banana 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
A can of PREMIERE dog food topping powder featuring a smiling dog on the label. The product is beef liver with pumpkin, 100g.
Exclusive
PREMIERE
Topping Powder beef liver with pumpkin 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
Container of Premiere dog topping powder, featuring a smiling dog and labeled "Cheese" in multiple languages, 80g.
Exclusive
PREMIERE
Topping Powder Cheese 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€43.63/kg)
Canned pet food labeled "Premiere. Meati" featuring chunks of reindeer meat, with a knife labeled "for meat lovers" in the foreground.
Exclusive
PREMIERE
Meati wet food for dogs, adult Reindeer 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)
Variants available: 6
Can of "Premiere" dog food for juniors, labeled "Beef with Chicken & Rice," featuring puppies and ingredient images.
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Junior Chicken & Beef 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)
Tin of PREMIERE "I ♥ my dog" Adult dog food labeled BEST MEAT, Veal with Rice, showing a Labrador, rice and meat cubes
Exclusive
PREMIERE
Best Meat wet food for adult dogs Veal with rice 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)
Variants available: 4
Can of dog food labeled "Premiere. Best Meat." featuring a yellow lab, with text in German and French stating "Poultry with Potatoes & Rice Light."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Light Poultry & Rice 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)
Premiere Deluxe dog treats in a resealable bag, featuring cubes of deer meat, labeled "Belohnung" (treat/recompense) and "medium."
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Meat Cubes 80 g Game
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (10)
€3.99
(€49.88/kg)
Variants available: 2
Dog treat packaging featuring "Premiere. I ❤️ my dog" with a golden retriever puppy, heart-shaped snacks, and "Junior Snack Sweethearts" label.
Exclusive
PREMIERE
Training Snack Puppy Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€39.90/kg)