Cat

Cat Offers %

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
1161 Products
Cat food package with a black and white cat, labeled "SELECT GOLD ADULT Classic Fit," featuring chicken and rice formula in German and English.
Exclusive
SELECT GOLD
Classic Fit Adult Dry Cat Food Chicken 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (20)
€4.99
(€16.63/kg)
Select Gold Kitten Pure cat food packaging featuring a white kitten with blue eyes, labeled "Rind" (beef) and highlighting 26% fresh meat.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Kitten Beef 300 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (13)
€4.99
(€16.63/kg)
Variants available: 2
Select Gold cat food package featuring a gray tabby cat. Text includes "ADULT Indoor" and "Geflügel mit Reis" (Poultry with Rice).
Exclusive
SELECT GOLD
Indoor Adult Dry Cat Food Poultry & Rice 300 g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (13)
€4.99
(€16.63/kg)
Select Gold Adult Outdoor cat food packaging featuring a calico cat. Text highlights "Geflügel mit Reis" (poultry with rice) and nutritional benefits.
Exclusive
SELECT GOLD
Outdoor Adult Poultry and Rice Dry Cat Food 300 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (47)
€4.99
(€16.63/kg)
Variants available: 3
A bag of Select Gold Adult Light cat food with a gray and white cat, designed for cats prone to overweight.
Exclusive
SELECT GOLD
dry cat food Light Adult Poultry & Rice 300 g
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (20)
€4.99
(€16.63/kg)
A pet bed featuring a vibrant green leaf pattern on a white background, showcasing various leaf shapes and textures.
Exclusive
AniOne
rustling cushion catnip
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (8)
€4.99
EVERYDAY LOW PRICES
Cardboard cat scratcher with a textured surface, featuring a navy and white striped border.
Exclusive
FIT+FUN
Scratching Board Strips
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (12)
€4.99
EVERYDAY LOW PRICES
Cardboard cat scratching pad with a playful design featuring various cartoon cat faces in pastel colors on the sides.
Exclusive
FIT+FUN
Scratching Board – Cat Faces
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (12)
€4.99
EVERYDAY LOW PRICES
Cardboard cat scratcher with a textured surface and a colorful zigzag pattern on the side in blue, yellow, and white.
Exclusive
FIT+FUN
Zig Zag Scratching Board
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (8)
€4.99
EVERYDAY LOW PRICES
Folded fleece blanket featuring a white background with black and tan leopard spots and paw prints.
Exclusive
FIT+FUN
fleece blanket Leo Paws M
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (9)
€4.99
Variants available: 2
A bag of Hill's Healthy Weight dog treats with a beagle licking its lips and text: "Crunchy & Delicious! Supports Healthy Weight."
Hill´s
Healthy Weight Dog Treats 200g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (11)
€4.99
(€24.95/kg)
Hill's Hypoallergenic Treats packaging shows a happy dog licking its lips, with "Crunchy & Delicious" and "For dogs with food intolerances."
Hill´s
Hypoallergenic Dog Treat 200g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (106)
€4.99
(€24.95/kg)
Select Gold Adult Pure cat food bag for cats over 1 year, rich in silkworm protein, gluten-free, with a blue-eyed Siamese cat image.
Exclusive
SELECT GOLD
Dry Cat Food Pure Adult Rich in Silkworm 300 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (8)
€5.49
(€18.30/kg)
Variants available: 2
Gold cat food package for adults with a gray cat, highlighting "Urinary," "Geflügel mit Reis," and nutritional benefits.
Exclusive
SELECT GOLD
Urinary Adult Dry Cat Food Poultry & Rice 300 g
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (13)
€5.49
(€18.30/kg)
Cat food package featuring a brown cat on the front, labeled "SELECT GOLD ADULT Sensitive Digestion," with details on insect protein and prebiotics.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Digestion Adult Dry Cat Food Insect mix 300 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (41)
€5.49
(€18.30/kg)
Variants available: 2
Cat food package featuring a tabby cat, labeled "SELECT GOLD ADULT Sterilised," with details about chicken and potato ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Sterilised Adult Dry Cat Food Poultry & Rice 300 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (36)
€5.49
(€18.30/kg)
Select Gold Adult Hair & Skin cat food package featuring a fluffy ginger cat. Text highlights include "Geflügel mit Lachs" and "Weizenfreie Rezeptur."
Exclusive
SELECT GOLD
Hair+Skin Adult Salmon & Poultry 300 g
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (38)
€5.49
(€18.30/kg)
Johnson's Diamond Eyes 125ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
(€47,920.00/1000l)
Yellow pineapple-shaped silicone pet chew toy with textured surface and raised patterns.
Exclusive
AniOne
Lick Mat Pineapple
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
Blue pet food bowl with a stainless steel interior, designed for durability and easy cleaning.
Exclusive
AniOne
Cute bowl blue 350 ml
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (6)
€5.99
Variants available: 3
Select Gold Medica Veterinary Diet for cats, 300g bag, labeled for struvite urinary health, low-calorie formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Urinary Stone Calorie-reduced Dry Cat Food 300 g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (8)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet bag, 300g, labeled "Schonkost" with "calorienreduziert" indicating low-calorie content for pets.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Diet Dry Cat Food 300 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (5)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
White bag of Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, 300g, featuring a cat silhouette and text highlighting high fiber content.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light High Fibre Dry Cat Food 300 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (12)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Hypoallergenic cat food packaging, 300g, featuring a dog silhouette and fresh-pack zipper.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Insect Dry Cat Food 300 g
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (26)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Nierendiät, 300g bag, labeled for renal diet for cats, featuring a fresh-pack zipper.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Kidney Diet Dry Cat Food 300 g
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (9)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
White rectangular pet food or water bowl, featuring smooth edges and a sturdy base, suitable for various pet sizes.
Exclusive
FIT+FUN
Fitfun Classic tray white
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (11)
€5.99
Variants available: 2
Blue interactive pet toy with holes for treats, featuring a purple cap and a small piece of pet treat beside it.
Exclusive
AniOne
Intelligence Toy Snack Roll
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€5.99
Blue fish-shaped pet feeding mat with textured surface and raised edges.
Exclusive
AniOne
Lick Mat Fish
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (2)
€5.99
Purple star-shaped slow feeder pet bowl with textured sections including stars, fish bones, waves, and circles.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Lick Mat Star
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€5.99
Clear tube of Christmas cat toys topped with red candy‑cane plush and bow; contains Santa plush, peppermint, green ball, strawberry and sock
NewExclusive
FIT+FUN
Toy Xmas Candy Cane
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
White ceramic cat food bowl featuring a black silhouette of a cat on the interior.
Exclusive
AniOne
Ceramic Bowl Silhouette
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (28)
€5.99
A bag of MultiFit Corn Comfort cat litter with two tabby cats, highlighting clumping, dust-free, and biodegradable features.
Exclusive
MultiFit
Corn Comfort Clumping Litter 7 l
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (133)
€5.99
(€0.86/l)